Головна

Марина Єлисєєва долучилася до розроблення проекту стандартів якості надання БВПД у цивільному та адміністративному процесах

Деталі

1Стандартам якості надання БВПД у цивільному та адміністративному процесах (далі – БВПД ЦАС) було присвячене виїзне засідання робочої групи фахівців системи БПД, яке пройшло 3-4 квітня в Києві. Захід зібрав фахівців системи БПД зі всієї України, Херсонщину представляла директор Регіонального центру Марина Єлисєєва.

Варто зазначити, що виїзне засідання відбулося за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади.

2

Упродовж двох днів наші колеги розробляли проект стандартів якості, розмірковуючи над тим, якими мають бути стандарти надання БВПД ЦАС. Іншою важливою темою зустрічі стало й питання стандартів якості надання БППД. Для зручності та оптимізації відповідної роботи учасники працювали у трьох тематичних підгрупах.

3

Так, перша підгрупа займалась розробкою проекту змісту загальних стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах. Начальник управління правового аналізу та експертизи Координаційного центру Ганна Мередова, директор Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області Наталія Стьопіна та директор Дніпродзержинського місцевого центру з надання БВПД Сергій Лисака плідно працювали над змістом загальних стандартів, а саме: змістом джерел, на яких ґрунтуються загальні стандарти, та над основними джерелами інформації для перевірки дотримання загальних стандартів, а також обговорили можливості включення до стандартів ЦАС розділу щодо представництва потерпілих у кримінальному провадженні.

4

Над розробкою проекту змісту окремих стандартів та додатків до стандартів якості надання БВПД у цивільному та адміністративному процесах працювали учасники другої підгрупи – перший заступник директора Координаційного центру Мирослав Лаврінок, заступник  директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська та директор Сарненського місцевого центру з надання БВПД Микола Павлюк.

5

Учасники цієї підгрупи детально обговорювали зміст окремих стандартів та їх поділ за стадіями; зміст джерел, на яких ґрунтуються окремі стандарти; основні джерела інформації для перевірки дотримання загальних стандартів; проект протоколу узгодження правових позицій; питання формування орієнтовного переліку матеріалів адвокатського досьє; додатки, що необхідні для ефективної роботи адвоката під час надання БВПД ЦАС.

Розробкою стандартів якості надання безоплатної первинної правової допомоги займалась третя підгрупа у складі директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марини Єлисєєвої, в.о. директора Четвертого київського місцевого центру з надання БВПД Сергія Бреуса та головного спеціаліста відділу взаємодії з адвокатами та органами адвокатського самоврядування управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру Галини Поплавської. Серед розглянутих питань – перелік дій, які має здійснити працівник центру/бюро правової допомоги для якісного надання БППД, і розроблення власне проекту стандартів якості надання БППД.

6

У роботі групи також взяли участь директор Координаційного центру Андрій Вишневський, начальник управління якості безоплатної правової допомоги Координаційного центру Вікторія Мітько та  менеджер проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксана Кікоть.

7

За результатами дводенної роботи учасники групи напрацювали спільний документ – проект стандартів надання БВПД ЦАС, який ще буде доопрацьовуватись та обговорюватись. У подальшому, відповідно до пунктів 2.4.2, 2.4.3. та 4.2. Меморандуму про співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та Міністерством юстиції України у сфері надання безоплатної правової допомоги від 19 листопада 2013 року, документ буде запропоновано на розгляд членам робочої групи з розроблення стандартів якості надання правової допомоги, утвореної 22 листопада 2013 року (протокол № 1) на виконання згаданого меморандуму, для подальшого погодження та затвердження Радою адвокатів України.

8

Отже, за результатами роботи робочої групи сформовано перший проект, який в робочому порядку буде доопрацьовуватись фахівцями системи БПД.

9

Зазначимо, що розроблений проект стандартів якості надання БППД найближчим часом отримають для розгляду та внесення пропозицій усі місцеві центри з надання БВПД.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   
pracia
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

650941
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
577
493
3052
594426
32902
47060
650941

Ваш IP: 54.80.189.255
Час: 2018-05-24 11:03:10
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове