Головна

І знову про смертельні ігри

Деталі

1Здається, галас навколо скандальної гри «Синій кит» вже стих, але на днях, як повідомляють «Херсонські факти», у центрі міста нa деяких будинках з´явились написи, що символізують вступ в гру.

Нагадаємо, що не так давно всі центральні телеканали повідомили, що у Херсонській області двох дівчат вдалося врятувати від смертельної гри. 17-річні школярки через соціальні мережі були зареєстровані в одній із так званих груп смерті - спільнотах, в яких учасників схиляють до самогубства.

Довідка.

Суїцидальна спільнота, про яку йде мова, в мережі має різні назви: «Синій кит», «Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4:20» та інші. У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий - закінчене життя і зламані горем батьки. У всіх їхніх прихильників на особистих сторінках є відео або малюнки з літаючими китами, оскільки, як дослідили науковці, ці тварини можуть зводити рахунки з життям.

До таких груп залучають дітей і підлітків від 9 до 15 років. З ними працюють дорослі, крок за кроком підштовхуючи до самогубства. На дітей впливають з урахуванням їхніх інтересів, наприклад, дівчаткам утовкмачують «тебе ніхто не розуміє», «ти нікому не потрібна», хлопчикам - що вони «лузери» цього несправедливого світу. І тільки в світі «для вибраних» – знайдеться звільнення від проблем та образ. При цьому проблеми й образи перебільшуються і роздуваються.

Підліток отримує «особливе» запрошення в закриту спільноту. Для того, щоби вступити в неї, пише певний текст у себе на сторінці. Проте до таких спільнот приймають не всіх – аккаунти з метеликами і квіточками не проходять. Інша справа – специфічний «темний» погляд на світ. Затверджують учасників після спілкування у відеочаті. Виконання кожного завдання – пропонується до 50 квестів – фіксується на фото чи відео і надсилається «куратору». Якщо попервах учасник не встигає їх виконувати або порушує умову щоденного спілкування, то його виключають з групи. Пізніше вмикають примус – під страхом насильства над близькими чи шантажу (а серед квестів бувають завдання інтимного характеру) діти роблять усе, що від них вимагають. Відкриття особистих даних також є умовою участі в грі.

Майже всі квести передбачають заподіяння собі болю. Завдання надходять щоночі після «накачки»: суїцидальна література, депресивна музика, жорстокі й криваві відео, апеляція до містики. Про те, що відбувається, забороняється розповідати будь-кому – це теж умова гри. У такий спосіб упродовж тривалого часу дитину доводять до фізичного і емоційного виснаження.

Коли адміністратор групи впевнений, що дитина стала цілком керованою, їй вмикають «зворотний відлік часу». Фінальне завдання – самогубство та фіксування моменту смерті на камеру в режимі online. Такі відеозаписи в подальшому продаються в закритих групах «для дорослих».

Враховуючи все це, фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області закликають батьків пояснювати всю небезпеку таких забав дітям, налагодити контакт з дитиною, обговорювати теми, які цікавлять підлітка, перевіряти сторінки в соцмережах та ґаджети дитини. Також фахівці системи БПД продовжують проводити правопросвітницькі заходи з підлітками - під час таких бесід, ігор, конкурсів та пізнавальних уроків розповідають, як не стати жертвою злочинців.

Так, працівники Бериславського місцевого центру з надання БВПД Марія Бондаренко-Цимерман та Вікторія Добрянська спільно з учнями Бериславської школи №4 спробували розібратися, в чому ж правда і вигадка «китів». Зустріч пройшла в форматі інформаційно-виховної бесіди. Дітям детально пояснили, як «групи смерті» підштовхують підлітків до самогубства та показали відеоролик.

2

3Крім підлітків, правопросвітницька робота проводиться з дорослими. Наприклад, інтегратор цього ж центру Марія Бондаренко-Цимерман разом з начальником відділу освіти, молоді та спорту Бериславської РДА Наталею Стаднік для соціальних педагогів району провели нараду-навчання «Безпека дітей в інтернеті, поради практичного психолога та соціального педагога щодо профілактики суїцидальної поведінки учнів».

А головний спеціаліст Високопільського бюро правової допомоги Світлана Стрільчук  прочитала лекцію для школярів старших класів, проаналізувавши причини та мотиви суїцидальної поведінки підлітка, окремо зупинившись на профілактиці таких явищ.

4

5

Незважаючи на те, що Департамент кіберполіції НПУ заблокував українську спільноту «Синій кит», але на місці однієї «групи» дуже швидко виникає інша – дітей вчать, як тримати зв’язки, коли спільноту закривають.

Фахівці системи БПД Херсонщини інформують, що крім «Синього кита» останнім часом у мережах поширюються флешмоби, які прямо не пов’язані з самогубством, але підштовхують дітей до незворотних вчинків. Наприклад, зараз набирає популярності гра «Біжи або помри», суть якої перебігти дорогу перед авто. Поки одні біжать, другі – фільмують.

Ще одна небезпечна гра для фанатів мультфільму «Феї Вінкс», батьки яких знайшли у ґаджетах своїх дітей зображення листівок із закликом «стати феєю вогню». Дитині пропонують серед ночі, щоб ніхто не побачив, бо магія зникне, – піти на кухню, відкрити газові комфорки і глибоко вдихати.

Також небезпечною є гра «Піди і заховайся» або «Зникни на 24 години», аналог американської «24 hours challenge». Діти ховаються в публічному місці: супермаркеті, школі, на заправці – і знімають відео. Відрізнити участь у грі від справжнього зникнення практично неможливо. В обох випадках підлітки раптово зникають з дому і не виходять на зв'язок. І хоч ці хованки поки що не особливо поширені, у ВКонтакте вже діти діляться відеороликами та обговорюють гру. Боротися з такими екстремальними розвагами під силу тільки батькам.

Тож з метою застереження та зменшення активності дітей у даних групах для учнів та педагогічних колективів шкіл №1 та №5 Інна Єрмоленко та Марія Бондаренко-Цимерман провели інформаційно-виховну годину, а начальник Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольга Соколенко для учнів школи №1 - захід, спрямований на попередження підлітків про небезпеку через соціальні мережі.

6

Зазначимо, що тільки півроку тому кіберполіцейські зафіксували першого учасника небезпечної групи, а вже сьогодні їх сотні. Найчастіші випадки, коли дитина потрапляє у такі спільноти – це відчуття самотності, непорозуміння з батьками і, звичайно, нерозділене кохання. Існує думка, що грою керують досвідчені психологи.

Але врятуватися від кривавої «групи смерті» можна.

Якщо ви виявили активність дитини у цій групі, потрібно заблокувати сторінку чи поскаржитися на спільноту адміністраторам соціальної мережі. Самі діти це роблять дуже рідко, бо бояться, що їх «вичислять» і нашкодять їм та близьким.

Також батькам треба бути більш уважним, якщо в поведінці дітей ви помітили будь-які незвичні дії, а саме:

 • раптова зміна поведінки, поява таємниць, враження, що дитина щось приховує;
 • відмова дитина від спілкування та контакту;
 • істотне зростання часу, проведеного в інтернеті, особливо коли дитина починає спілкуватися в мережах уночі;
 • агресія, постійне розчарування, смуток і депресії.

Як радять деякі психологи, батькам треба дружити з дітьми в соцмережах, щоб бачити їх сторінки. Додаватися в групи, якими цікавиться дитина, тобто жити інтересами дитини не тільки в реальному, але й у віртуальному світі також.

Отже, щоб не допустити потрапляння ваших дітей у такі групи, треба:

 • більше уваги приділяти психологічному стану дитини;
 • перевіряти, чи не пошкоджене тіло дитини;
 • знати, з ким спілкується ваша дитина;
 • перевіряти аккаунти дитини в соцмережах та групи, до яких входить аккаунт, звертаючи увагу й на приватні чати;
 • намагатися змістовно зайняти вільний час дитини;
 • контролювати, які фото- та відеофайли знаходяться в ґаджетах дитини;
 • встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх ґаджетах дитини.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   
pracia
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

650956
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
592
493
3067
594426
32917
47060
650956

Ваш IP: 54.80.189.255
Час: 2018-05-24 11:06:53
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове