Головна

Переселенцям та людям з інвалідністю розказали, як заснувати власний бізнес та залучити клієнтів

Деталі

1Упродовж трьох днів на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області для внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю проходив тренінг в рамках проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту».

Організатором навчання виступив Міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд» за підтримки USAID. На Херсонщині проект реалізовує Херсонський обласний центр «Успішна жінка».

Під час тренінгу пройшла презентація роботи Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, яку провела директор Марина Єлисєєва.

2

3

Марина Єлисєєва познайомила учасників з установою та зауважила, що надання вторинної правової допомоги дає можливість особі кваліфіковано захистити себе, тому інститут БПД є дуже важливим для суспільства. Присутні дізналися, що безоплатна правова допомога регламентується Законом України «Про безоплатну правову допомогу», гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Надання допомоги в адміністративному і цивільному судочинстві, а також потерпілим і свідкам у кримінальному процесі здійснюється через місцеві центри з надання БВПД - Бериславський, Голопристанський, Каховський та Херсонський - та бюро правової допомоги (на території Херсонської області діє 16 бюро, які є в кожному районі), Регіональний центр надає допомогу у кримінальному процесі.

Подивитись презентацію можна тут.

Варто зазначити, що система БПД побудована так, що в усіх областях у цілодобовому режимі працюють центри з надання безплатної вторинної правової допомоги. Службові особи, які здійснюють затримання, зобов'язані негайно інформувати Регіональні центри БВПД про кожен випадок затримання. Протягом двох годин до затриманого прибуває адвокат, адже головне в цьому процесі – оперативність, аби виключити маніпулювання чи зловживання правоохоронцями під час затримання.

Нагадаємо, що в новому Кримінальному процесуальному кодексі України законодавцем закріплено норму, яка гарантує кожній затриманій особі захисника за рахунок держави, незалежно від її соціального статусу та наявності у особи адвоката. Також законом передбачено, що відмова від призначеного за рахунок держави адвоката може бути прийнята тільки після конфіденційного побачення захисника із затриманим та тільки в його присутності.

Резюмуючи, Марина Єлисєєва пояснила учасникам тренінгу, що кожен, хто потребує правової допомоги, може зателефонувати на єдиний номер гарячої лінії:

0-800-213-103
(безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів).

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги. Контактні дані дивись за посиланням:

http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/miscevi/1317-mistsevi-tsentry-bvpd-ta-biuro-pravovoi-dopomohy-khersonshchyny

Повертаючись до тренінгу, варто сказати, що подібні заходи проводяться з метою  розвитку самозайнятості та малого бізнесу внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю.

4

Як знайти свою справу, залучити клієнтів та зрозуміти, що ця справа буде прибутковою, як використати сучасні технології для просування бізнесу – про все це дізнались учасники проекту від тренерів Херсонського обласного центру «Успішна жінка» у складі Олени Микитась, Віктора Булки, Оксани Михайленко, Ганни Лебедєвої, Ганни Сердюкової.

5

За словами спікерів, навчання орієнтоване на людей з великим бажанням розпочати власний бізнес та мінімальним досвідом підприємницької діяльності. Цікавими і корисними були поради  тих, хто вже має бізнес-досвід та якісь досягнення.

Вразила історія Наталі Бондарчук - переселенки з м. Алчевська Луганської  області, яка з початком окупації змушена була змінити адресу і почати все з нуля, маючи двох дітей 11 та 13 років. А вже за кілька місяців відкрила в Херсоні агентство нерухомості «БОНД», в якому, до речі, працюють ще троє переселенців. 

 «Спочатку було дуже важко, - згадує Наталя Бондарчук, - але ми відчували підтримку – від херсонців, місцевої влади. Дуже допоміг благодійний фонд «Софія» при храмі Святої Трійці. Коли ми зрозуміли, що конфлікт затягується і потрібно якось вижити - йшла найгарячіша пора для оренди житла - приїжджали студенти, робітники, зокрема й переселенці, яким знайти квартиру на новому місті було особливо складно. Я вирішила займатись тим, чим займалась в Алчевську - купила атлас міста та розповідала, де, що і як в місті, куди можна звернутися по допомогу. Переселенцям я вирішила допомагати безкоштовно».

За фахом пані Наталя інженер-електромеханік, але маючи підробіток в газеті «Нерухомість», яку видавало найбільше в Алчевську ріелторське агентство, їй запропонували спробувати себе в новій справі.

«Я пройшла дуже серйозні курси, - згадує пані Наталя. - Крім агентів з нерухомості, з нами займались юристи, землевпорядники, банківські працівники, психологи… З часом вирішила працювати на себе. В Алчевському центрі зайнятості пройшла курси підприємців, написала бізнес-план під агентство нерухомості, яке незабаром і відкрила. Одночасно стала займатися собою - їздила на семінари з розвитку особистості, читала книги з психології. Це мені дуже допомогло в бізнесі».

У Херсоні на позичені гроші пані Наталя купила ноутбук, який кілька місяців годував її велику сім'ю, бо вона приїхала разом з сестрою, в якої також було двоє дітей.

«З часом, - продовжує наша героїня, - я напрацювала непогану базу, хорошо вивчила місто і зрозуміла, що можу орендувати офіс. Знайомі прислали з мого алчевського офісу стільці, столи, а вдячні клієнти подарували сейф. Але цього було замало. Дізнавшись про конкурс міні-ґрантів, який  проводила Міжнародна організація з  міграції, виграла ґрант, і нам купили два ноутбуки, планшети та  телефони».

Спілкуючись з цією жінкою, не можна не звернути уваги на її доброзичливість, щирість, прагнення росту та вміння бути вдячною. Все це, без сумніву, допомогло їй стати успішною та самодостатньою, адже тільки самодостатня людина здатна взяти на себе відповідальність за своє життя і життя своїх близьких. Крім Благодійного фонду «Софія», переселенка з Алчевська висловлює щирі слова подяки працівникам Херсонського  обласного центру «Успішна жінка», а також нашим колегам - фахівцям Херсонського місцевого центру з надання БВПД, які допомогли у вирішенні складних питань з сімейного права – оформити розлучення з чоловіком, який живе в Росії, та можливість отримувати у законний спосіб аліменти на двох дітей».

6

По завершенні заходу учасникам тренінгу розказали про конкурс міні-грантів (до 38 тис. грн.) на заснування або перенесення свого малого бізнесу та можливість  протягом трьох місяців отримувати безкоштовні юридичні консультації щодо заснування, ведення бізнесу, звітування тощо в Центрах підтримки мікробізнесу та самозайнятості, що діють на базі регіональних організацій – партнерів Проекту.

Нагадаємо, тренінговий курс, який складається з 10 модулів і триватиме близько 2 місяців, включає наступне: вибір напрямків бізнесу, з яких легко почати; тестування бізнес-ідей; методи залучення клієнтів; найбільш сучасні методи просування товарів та послуг через інтернет; техніки продажу; правове забезпечення бізнесу; ведення фінансів та звітність; довгострокове планування в бізнесі; підготовка бізнес-плану.

Учасником проекту можуть стати внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, які проживають та працюють на території Херсонської областей, віком від 18 років, а також зареєстровані та не зареєстровані підприємці та ті з них, що бажає перенести бізнес з Донецької, Луганської областей або Криму.

Більш детальну інформацію щодо участі в тренінгах можна отримати в Херсонському обласному центрі «Успішна жінка»:

м. Херсон, вул. Ушакова, 60, ауд. 3 або за телефоном: 066 46 25 940.

Учасник тренінгу - переселенець з Донецька Володимир Путній – підготував відеоматеріал, який можна подивитись за посиланням:

https://www.facebook.com/Vladimir.Putniy19/videos/109787112910922/

https://www.facebook.com/Vladimir.Putniy19/videos/109870566235910/

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   
pracia
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

654216
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
772
1832
6327
594426
36177
47060
654216

Ваш IP: 54.224.151.24
Час: 2018-05-26 16:55:15
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове