Головна

У Херсоні людей з обмеженими можливостями та переселенців орієнтують на самозайнятість

Деталі

1Для людей з обмеженими можливостями та переселенців на базі Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області пройшов триденний тренінговий модуль проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту».  

Організатором навчання виступив МБФ «Український жіночий фонд» за підтримки USAID. На Херсонщині проект реалізовують наші партнери - Херсонський обласний центр «Успішна жінка». Говорячи про мету проекту, голова центру «Успішна жінка» Олена Микитась зазначає: «Проект націлений на підтримку людей, які через створення та розвиток самозайнятості та власного малого чи середнього бізнесу прагнуть змінити власне життя, покращити життя своїх сімей, громади та всієї країни».

2

Що таке бізнес-план, як правильно зробити економічні розрахунки, правовий та фінансовий аспекти бізнесу – все це пояснювали учасникам тренери ХОЦ «Успішна жінка» Анжела Литвиненко, Олена Микитась, Віктор Булка та Оксана Бойчук.

Тренер Анжела Литвиненко переконана, що від бізнес-комунікацій залежить, наскільки успішним буде бізнес. І вона знає про що каже: з 1998-го проводить тренінги, з 2002-го - в бізнесі, має три вищих освіти, по одній психолог за фахом. Тільки одна її фраза - «Неможливо заробляти на людях, і не любити їх» – має стати ключовою для всієї сфери обслуговування. Тож професіоналізм та творчий підхід пані Анжели, помножений на щирість та привітність, відчув кожний з присутніх.

Взагалі учасників проекту – а це внутрішньо переміщені особи та люди з інвалідністю – об´єднало велике бажання розпочати власний бізнес. Якщо перша наша публікація була присвячена переселенцям, то сьогодні - мова про людей з обмеженими можливостями, але необмеженим бажанням жити повноцінним життям та бути корисним суспільству.

3До речі, багатьох з них знають у нашому місті. Наприклад, актора Херсонського музично-драматичного театру ім. М. Куліша Віталія Пронька, відомого  виконанням головної ролі в п'єсі «Каліка з острова Інішмаан», адже кожен його виступ закінчується гучними оплесками та оваціями залу. У Цюрупинському дитячому будинку-інтернаті, де він виховувався з 4-х років,  його знають як талановитого та веселого хлопця, без якого не проходила жодна вистава. А ще Віталій пише вірші. Тож талановита людина - талановита  в усьому!

Вразила історія Наталі Сівак, на яку у 2010 році впала 450-кілограмова гілка софори. Цей нещасний випадок, можливо, пам´ятають місцеві мешканці:  одним кінцем дерево ударило Наталю, іншим – її подругу. За словами Наталі, та гілка софори поламала не тільки ребра і спину – поламала долю, яка і так була до неї не надто прихильна.

4«Ніколи не зупинятися, йти далі», з цими словами починає день ця мужня дівчина, яка перенесла багато операцій. У Києві в Інституті нейрохірургії один роздроблений хребець замінили штучним, другий помістили в спеціальний корсет. Але в неї немає 6 см спинного мозку. Допомогти в Україні їй, на жаль, не можуть подібних операцій у нас не роблять. Незважаючи на такі випробування, Наталка закінчила інститут, має друзів, прагне нових знань, щира та відкрита. Подивіться, яка усмішка, скільки життя та вогню! Дійсно, найкрасивіша усмішка – та, що показує внутрішню гармонію людини.

… Падіння з 3-го поверху 16 років тому призвели Яну Лебєдєву – програміста за фахом - до тяжких травм хребта, спинного мозку та черепа. Півроку пролежала вона в лікарні, потім – реабілітація.

5Саме головне – перемогти себе. «Якщо можеш робити щось сам – роби це самостійно», - впевнена Яна. Усі домашні справи вона робить сама, а її результати в спорті просто дивують і, звичайно, захоплюють. Судить самі: перші місця в міжнародних змаганнях зі штовхання ядра та спису в Парижі, де змагалося понад 400 спортсменів-паралімпійців з 34 країн світу. Попереду Чемпіонат світу з легкої атлетики в Лондоні. Тож побажаємо Яні перемоги та підкорення нових висот!

6Крім спорту, Яна Лебєдєва займається громадською роботою - є членом Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Велід», радником Херсонського міського голови, членом комітету доступності міської ради. Її мрія – зробити рідне місто за доступністю таким, як Париж. «Вулиці, громадський транспорт, прогулянки по Сені все пристосовано для людини на візку», - із задоволенням згадує Яна.

Під час розмови Яна представила свого чоловіка – Михайла Лебєдєва, який також займається громадською діяльністю. За його словами, 80% людей набувають інвалідність, будучи здоровими. «Я не виключення, - каже Михайло, 27 років тому, відпочиваючи на морі, невдало пірнув і зломав шию. Але життя не стоїть на місці. Маленькими кроками, зі скрипом, але зміни відбуваються.

7

…«Життя змінити не можна, але в наших силах зробити його краще», зазначає 22-річна Марія Осипова, яка любе малювати і мріє поступити в художнє училище. А херсонець Ігор Коса декоратор Херсонського музично-драматичного театру ім. Куліша виготовляє чудові сувеніри з металу, скла та інших матеріалів.

8Серед людей з особливими потребами є переселенці. Деяким з них довелось жити в окупації – не всі мали змогу виїхати: через військові дії ще, мабуть, наприкінці липня 2014-го припинилось залізничне сполучення з Україною… Потім довгий та важкий переїзд, невизначеність та побутові негаразди…

Мова йде про Ігоря Абишкіна, який тільки в листопаді 2016 року зміг виїхати з окупованого міста Брянка Луганської області. У Херсоні арендує житло. По життю оптиміст, захоплюється програмуванням, просуванням сайтів, соцмереж. Мріє створити новий Фейсбук, а поки що – отримати заборговність за три роки, адже держава у 2014-му припинила виплачувати пенсії інвалідам на окупованій території. Будемо сподіватись, що відповідні органи з розумінням віднесуться до цієї людини.

9Переселенець з Донецька Володимир Путній, життя якого розділилось на «до» і «після», мріє про те, щоб швидше закінчилася війна і перестали гинути наші люди. Опинившись в червні 2014-го в самому епіцентрі подій, він на собі відчув, що таке окупація. Доля привела його в Херсон, де колись навчались його батьки. Саме тут почався новий етап життя, з новими випробуваннями – незважаючи на те, що Володимир 18 років пропрацював на керівній посаді, знайти роботу в Херсоні, тим більше людині з інвалідністю, вкрай важко. Тож взяти участь у проекті спонукало велике бажання виграти ґрант та займатись улюбленою справою, адже за три роки війни апаратура застаріла, для роботи потрібна нова камера. До речі, наші читачі вже знають його роботи:
https://www.facebook.com/Vladimir.Putniy19/videos/109787112910922/
https://www.facebook.com/Vladimir.Putniy19/videos/109870566235910/

10Переселенець з м. Торез Донецької області, майстер спорту України міжнародного класу Максим Солянкін прийшов на проект з великим бажанням реалізувати себе в якості тренера, адже його досвід та майстерність завжди стануть у нагоді. Справа в тім, що Максим 15 років займається легкою атлетикою, брав участь у Паралімпійських іграх в Пекіні. Крім легкої атлетики, Максим - чемпіон України зі стрільби з лука. В його спортивній скарбничці – срібні та бронзові медалі Чемпіонату Європи з метання спису. У складі збірної команди паралімпійців був на зборах в Криму, коли почались сумнозвісні події 2014 року. Перебрався в Херсон, де продовжує займатись спортом. Його мрія – виграти ґрант, який дозволить втілити свою мрію та реалізувати власні амбіції, тренуючи підлітків та популяризуючи серед молоді здоровий спосіб життя.

11Прикметно, що серед тренерів ХОЦ «Успішна жінка» є люди з обмеженими можливостями. Це Віктор Булка та Анна Лебедєва. Анна – лаборантка та студентка Херсонського аграрного університету. Незважаючи на ДЦП, вона навчалась у звичайній школі, тому адаптація в колективі не завжди давалась легко. «Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими», - цитує Фрідріха Ніцше Анна та радить усім сприймати себе такими, якими є: прийми себе сам, і тебе прийме світ. На щастя, Анна навчилась доводити оточуючим, що вона сильна, витривала та самодостатня.

У Віктора Булки вроджена аномалія верхніх та нижніх кінцівок. Але це не завадило йому отримати вищу освіту, стати головою громадської організації «Ініціатива на захист прав людей з інвалідністю».

…Тяжкі хвороби, складні обставини, байдужість, а часом і жорстокість оточуючих не зламали наших героїв – вони щирі, відкриті, доброзичливі, очі наповнені любов´ю. Тому їх воля, оптимізм, жага життя вражають, надихають та дивують.

12Але моя розповідь була би не повною, якби я нічого не сказала про людину, яка об´єднала наших учасників навколо себе та ідеї самозайнятості. Це Олена Микитась - голова Херсонського обласного центру «Успішна жінка». За фахом пані Олена педагог, працювала заступником директора фізико-технічного ліцею, очолювала дитячу скаутську організацію.

Виявляється, ХОЦ «Успішна жінка» 17 років займається темою домашнього та економічного насильства жінок, і весь цей час у Центрі функціонував телефон довіри, діяло два притулки - для жертв домашнього насильства та торгівлі людьми. Усе трималось на голому ентузіазмі, поки фінансові проблеми не змусили закрити ці точки допомоги.

13Про проект «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» та його учасників пані Олена та менеджер проекту Анна Сердюкова можуть розповідати годинами, адже своїй улюбленій справі вони віддаються сповна. І це відчувають наші герої, які отримали новий поштовх для реалізації своїх планів та втілення мрій. Взагалі ця програма має два напрямки – розширення мікробізнесу для підприємств та самозайнятість людей з обмеженими можливостями та внутрішньо переміщених осіб.

Тож завдяки проекту та особисто Олені Микитась, Анні Сердюковій, тренерам ХОЦ «Успішна жінка» наші герої отримали не тільки нові знання, юридичну, економічну, психологічну, і, що досить важливо, - моральну підтримку, вони всі стали друзями.

Усі учасники Проекту отримали сертифікати, попереду – відповідальний етап написання бізнес-планів.

14

Організатори дуже вдячні Регіональному центру з надання БВПД у Херсонській області та особисто директору Марині Єлисєєвій, а також волонтерам Міжнародної антинаркотичної асоціації м. Херсон.

15

Резюмуючи, можна тільки додати, що життя учасників Проекту людей з особливими потребами – взірець для нас, бо показує, що в боротьбі навіть із найстрашнішою бідою можна вийти переможцем.  

16

Нагадаємо, учасником проекту можуть стати внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, які проживають та працюють на території Херсонської областей, віком від 18 років, а також зареєстровані та не зареєстровані підприємці та ті з них, що бажає перенести бізнес з Донецької, Луганської областей або Криму.

Більш детальну інформацію щодо участі в тренінгах можна отримати в Херсонському обласному центрі «Успішна жінка»:
м. Херсон, вул. Ушакова, 60, ауд. 3 або за телефоном: 066 46 25 940.

17По завершенні заходу всім учасникам проекту директор Регіонального центру Марина Єлисєєва роздала буклети системи БПД та пояснила, що кожен, хто потребує правової допомоги, може зателефонувати на єдиний номер гарячої лінії:

0-800-213-103
(безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів).

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги. Контактні дані дивись за посиланням:

http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/miscevi/1317-mistsevi-tsentry-bvpd-ta-biuro-pravovoi-dopomohy-khersonshchyny

 


АВТОР: Лариса Аболончикова,
комунікатор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області 

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   
pracia
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

654205
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
761
1832
6316
594426
36166
47060
654205

Ваш IP: 54.224.151.24
Час: 2018-05-26 16:54:15
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове