Головна

Робоча зустріч з підготовки семінару для працівників служби соцзахисту

Деталі

1Директор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марина Єлисєєва зустрілася з радником Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Херсонській області Русланом Ібрагімовим.

Під час робочої зустрічі Марина Єлисєєва та Руслан Ібрагімов обговорили питання щодо підготовки семінару для працівників служби соціального захисту.

Говорячи про соціальні ґарантії внутрішньо переміщених осіб, Марина Єлисєєва нагадала, що з 5 січня 2017 року Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», яким  внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином,  скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1млн. 700 тис. людей – саме така приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (на сьогодні їх близько 275 тис. осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги не менше 10 млн. осіб:

  • по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання БВПД та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги - на Херсонщині діє 16 таких бюро.  Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів.

2

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 

або за посиланням:

http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/miscevi/1317-mistsevi-tsentry-bvpd-ta-biuro-pravovoi-dopomohy-khersonshchyny

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   
pracia
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

654220
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
776
1832
6331
594426
36181
47060
654220

Ваш IP: 54.224.151.24
Час: 2018-05-26 16:55:44
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове