Фахівці системи БПД підтримали акцію «Дій проти насильства», яка пройшла в Херсоні

Деталі

11 грудня в Херсоні пройшла акція «Дій проти насильства», яка відбулась у рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Крім організаторів – Головного управління Нацполіції Херсонської області, до акції долучилися патрульні поліцейські, працівники департаментів  соцзахисту населення та освіти і науки Херсонської облдержадміністрації, Херсонського міського центру соціальної служби для сім´ї, дітей та молоді.  Підтримали акцію й фахівці системи БПД.

З метою привернення уваги громадськості до проблеми насильства в сім’ї та його подолання учасники заходу влаштували  інформаційний майданчик, де на стендах були розміщені пам´ятки, буклети, дитячі малюнки, велось консультування громадян і був проведений флешмоб #ДійПротиНасильства.

Адже про зростання агресії та насильства в суспільстві говорять наступні цифри: щороку в Україні фіксується більше 100 тис. звернень з приводу вчинення домашнього насильства. Якщо брати Херсон, то, за даними Департаменту патрульної поліції, за дев´ять місяців 2019 року на лінію «102» надійшло 4 тис. 205 таких звернень.

 

З огляду на це фахівець Херсонського місцевого центру з надання БВПД, адвокат Володимир Куценко не тільки відповідав на запитання перехожих щодо домашнього насильства, адміністративної та кримінальної відповідальності за його вчинення, але й розповів про систему БПД, порядок звернення до місцевого центру та проконсультував усіх бажаючих з питань сімейного права.

dpn05

Начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД Лариса Аболонччикова звернула увагу херсонців на такі факти:

  • насильство може бути як фізичним, так і психологічним, економічним чи сексуальним. І це не тільки побої чи мордування. Словесні образи, залякування, умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування тощо – є насильством. Навіть погрози вчинення таких дій вважаються насильством; 
  • кривдником може бути не тільки чоловік, але й інша особа, яка пов´язана спільним побутом чи спільним проживанням;
  • дитина, яка стала свідком домашнього насильства, уже постраждала від нього. Дитина не повинна страждати і від словесних образ, приниження її гідності, стусанів чи штовхань. Ніколи не можна замовчувати насильство щодо дітей чи «заради» дітей.

Окрім того, перехожі дізналися, що на даний час в Херсоні та області працюють чотири мобільні бригади з реагування на факти домашнього насильства і що всім постраждалим надається медична, психологічна та  юридична допомога.

Якщо говорити про юридичну допомогу, то постраждалі не тільки отримують безоплатну первинну правову допомогу, але й мають право на вторинну правову допомогу, тобто оформлення процесуальних документів, представництво інтересів у суді та захист.

Спілкуючись з перехожими, слід зазначити, що в більшості своїй вони згодні з тим, що говорити про насильство потрібно, бо це єдиний шлях його подолати.

Довідково. У Херсоні функціонує Кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства, розрахований на 10 осіб одночасного перебування:  протягом 10 місяців притулок отримали 40 осіб, з яких 16 – діти. На базі Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє Денний центр з питань протидії домашньому насильству, у якому допомогу отримали 135 осіб, з них 79 дітей.

З метою привернення уваги громадськості до проблеми насильства в сім’ї та його подолання учасники заходу влаштували  інформаційний майданчик, де на стендах були розміщені пам´ятки, буклети, дитячі малюнки, велось консультування громадян і був проведений флешмоб #ДійПротиНасильства. Адже про зростання агресії та насильства в суспільстві говорять наступні цифри: щороку в Україні фіксується більше 100 тис. звернень з приводу вчинення домашнього насильства. Якщо брати Херсон, то, за даними Департаменту патрульної поліції, за дев´ять місяців 2019 року на лінію «102» надійшло 4 тис. 205 таких звернень.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

2088793
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1097
3474
4571
2022956
87842
80107
2088793

Ваш IP: 172.68.65.205
Час: 2020-03-31 05:37:37
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове