Про глобальні проблеми сучасності говорили в Херсонському вищому професійному комерційному училищі

Деталі

Як правильно обрати фірму-посередника для працевлаштування за кордоном і до чого може призвести нелегальна праця; як убезпечити себе та своїх близьких від трагічних ситуацій, пов´язаних із торгівлею людьми; як не потрапити у трудове чи сексуальне рабство – ці питання не залишили байдужими учнів груп ТК-13, ТХ-20, ТХ-21 Херсонського вищого професійного комерційного училища: 10 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко провела для них лекцію з елементами тренінгу «Торгівля людьми. Праця за кордоном».

Презентуючи систему БПД, Олена Вікторівна розповіла майбутнім технологам і кондитерам про унікальну можливість громадян України безкоштовно отримати юридичну консультацію з різних галузей права. А в разі приналежності до однієї з 14 категорій громадян – то і безоплатну вторинну правову допомогу, тобто захист, представництво інтересів у суді, складання процесуальних документів. І що всі діти, а це особи до 18 років, мають право безкоштовно отримати таку послугу.

Йшла мова і про основоположні права і свободи людини, їх захист та недопущення порушень. Але захистити себе в чужій країні, не знаючи законів, мови, не маючи постійного заробітку і таке інше, – набагато складніше, якщо взагалі можливо.

Спілкуючись з учасниками заходу, Олена Іпатенко з´ясувала, що майбутні випускники прагнуть покращити своє матеріальне становище шляхом працевлаштування за кордоном, не усвідомлюючи всіх небезпек і ризиків. Тому акцентувала увагу аудиторії на важливості піднятих питань, і молодь з цим погодилась, бо була дуже активною та допитливою.  

Представниця системи БПД  розкрила поняття «торгівля людьми», пояснивши, хто стає жертвами торговців, як запобігти сучасному рабству та до кого звернутись за допомогою в разі небезпеки примусової праці, жебрацтва, сексуальної експлуатації, наголосивши, що лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.
Докладніше – у презентації «Безпечне працевлаштування за кордоном», яку можливо завантажити (*.PPTX).

 Учні нарешті усвідомили, що незалежно від мети – туризм, навчання, працевлаштування або поїздка до близької людини, яка мешкає в іншій країні, – підготовку до поїздки за кордон слід  розпочати зі збору необхідної інформації.
Підбиваючи підсумки, необхідно сказати, що учні не тільки отримали корисну інформацію, але й мали можливість поставити запитання, обмінятися думками, виконати тренінгові завдання, почути приклади реальних життєвих ситуацій та корисні поради з визначення зареєстрованих закордонних та вітчизняних роботодавців, правил оформлення документів та поведінки за кордоном тощо.
А щоб учні нічого не забули, Олена Вікторівна підготувала для них і вручила пам’ятки «Як правильно обрати фірму-посередника з працевлаштування за кордоном».

Download PDF Завантажити пам’ятку (*.PDF)

Довідково. У разі необхідності, зверніться до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання, контакти в регіонах можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua

Веб-сайт з Програми з протидії торгівлі людьми (МОМ) – www.stoptrafficking.org

Перевірити легальність фірми-посередника з працевлаштування за кордоном можна за посиланням http://www.dcz.gov.ua у розділі «Перелiк фiрм, якi отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном».

Актуальна інформація щодо порядку в’їзду до іноземних країн розміщена на сайті МЗС України за посиланням: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries

У разі відсутності в країні перебування закордонної дипломатичної установи України, громадянин України може зв’язатися особисто або через рідних/знайомих в Україні з відділом оперативної роботи Департаменту консульської служби МЗС за номерами телефонів: (044) 238-16-57, факс: (044) 238-18-24 або надіслати повідомлення на адресу електронної пошти [email protected] з метою уточнення місцезнаходження української закордонної установи в одній із сусідніх з країною перебування держав, яка забезпечує надання співвітчизникам необхідної у таких випадках допомоги.

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні: м. Київ, вул. Михайлівська, 8, тел: (044) 568-50-15 – http://iom.org.ua/ua

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

2088632
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
936
3474
4410
2022956
87681
80107
2088632

Ваш IP: 162.158.78.131
Час: 2020-03-31 04:46:02
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове