У центрі уваги – антикорупційна реформа

Деталі

За останні роки в Україні створена низка антикорупційних органів, серед яких НАБУ, ДБР, НАЗК, Спеціалізована антикорупційна прокуратура тощо, проте Україна залишається однією з найкорумпованіших країн Європи. Чи ефективне антикорупційне законодавство в Україні? Чому буксує антикорупційна реформа? Чому створення антикорупційних інституцій не покращило ситуацію, адже невідворотність покарання – головний стримуючий фактор для корупціонерів у цивілізованому світі? Чому немає довіри до дій влади в цьому напрямку?

 

У цих питаннях розбиралися експерти: директорка Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, адвокат Марина Єлисєєва, громадський діяч Валерій Синявський, антикорупційний розслідувач Валерій Гурковський та депутат, секретар мандатно-антикорупційної комісії Херсонської міської ради Віталій Богданов разом з ведучою програми Ганною Тисленко.

Говорили про корупцію як одну із ключових перепон на шляху розвитку України, у тому числі і як найбільшу проблему для іноземного та вітчизняного бізнесу, про відсутність політичної волі, недосконалість законодавства, досвід інших країн та виховання «нульової толерантності» до корупції.

Так, Марина Єлисєєва вважає, що одним із головних викликів антикорупційної реформи є затягування розгляду корупційних справ у судах, і для ефективної боротьби з нею необхідно завершити судову реформу. А Віталій Богданов висловив сподівання, що коли остаточно запрацює Антикорупційний суд, то ми всі побачимо зміни.

Проте соцопитування показують, що українці не бачать покращень від реформ, і, як наслідок, не підтримують їх.

Продовжуючи тему,  Валерій Синявський пояснив недовіру до дій влади тим, що суспільство хоче посадок, а до влади приходять ті, хто не мають ні життєвого ні професійного досвіду.

Про світовий досвід боротьби з корупцією розказав Віталій Богданов, виокремивши китайську модель, коли виховання негативного ставлення до проявів корупції починається з дитинства, і німецьку - коли боротися з корупцією стає вигідно.
З огляду на це Марина Ігорівна запропонувала проводити широку роз´яснювальну роботу, яка б виховала у суспільстві нульову толерантність до корупції в цілому – як до топ-корупції, так і до побутової.

Детальніше – у програмі «У центрі уваги – реформи» на каналі «ЯТБ»

У цьому переконалися представниці системи БПД Олена Іпатенко та Лариса Аболончикова під час зустрічі з батьками, які виховують дітей з інвалідністю: інформаційно-роз´яснювальний захід «Захист прав особливої дитини» відбувся на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, яка стала своєрідним майданчиком для консультування та спільного вирішення проблемних питань представників різних цільових аудиторій.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

2088438
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
742
3474
4216
2022956
87487
80107
2088438

Ваш IP: 162.158.78.143
Час: 2020-03-31 03:49:53
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове