Про компетенцію місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

1. У чому полягає вторинна правова допомога?clients

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

 • захист (у кримінальному процесі та у справах про адміністративні правопорушення, - надається регіональними центрами);
 • здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
 • складення документів процесуального характеру (наприклад, позовів до суду, апеляційних скарг).

Вторинна правова допомога надається виключно професійними адвокатами. Вони отримують доручення на надання допомоги від центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

2. Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу та які документи подаються до місцевого центру?

Надання безоплатної правової допомоги у кримінальному процесі та у справах про адміністративні правопорушення організовується регіональними центрами, а у інших справах, наприклад, цивільних та адміністративних, - місцевими центрами.

Згідно зі ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка надається через місцеві центри, мають (перелік документів приведений за посиланнями):

3. Яким актом регулюється порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги місцевими центрами?

Порядок надання такої допомоги регламентується наказом Координаційного центру від 26.06.2015 № 160 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації надання безоплатної вторинної правової допомоги місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

4. Як проходить процедура отримання допомоги адвоката за рахунок держави (вторинна допомога)?

Організацію надання послуг адвоката за рахунок держави у Херсонській області здійснюють 4 місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які розташовані у містах: Берислав, Гола Пристань, Каховка, Херсон.

Кожен мешканець Херсонщини, який має право на безоплатну правову допомогу адвоката, може звернутися до центру за територіальністю.

Адреси центрів:

Розглянемо процедуру надання допомоги на прикладі Херсонського місцевого центру

Спершу, вам необхідно відвідати відділ попередньої роботи з клієнтами, де вас приймуть та нададуть консультацію щодо порядку звернення, з'ясують ваші дані та суть питання, з яким ви звернулися до центру. Якщо питання не потребує втручання адвоката, працівники центру спрямують вас до конкретної установи, де вам нададуть якісну консультативну правову допомогу безоплатно (первинна допомога).

Просимо не забути взяти із собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу!
Вас чекають у місцевих центрах з 09.00 год. до 18.00 год. (без обідньої перерви)!

До інших документів відносяться:

  • посвідчення водія
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • дипломатичний паспорт України
  • службовий паспорт України
  • посвідчення особи моряка
  • посвідчення члена екіпажу
  • посвідчення особи на повернення в Україну
  • тимчасове посвідчення громадянина України
  • посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
  • посвідка на постійне проживання
  • посвідка на тимчасове проживання
  • картка мігранта
  • посвідчення біженця
  • проїзний документ біженця

У разі, якщо питання таки потребує надання безоплатної правової допомоги із залученням адвоката (вторинна допомога), працівник центру перевірить комплектність поданих вами документів.

Для підтвердження свого права на безоплатну вторинну правову допомогу (залучення адвоката), вам необхідно буде надати документи, які таке право підтверджують. Для кожної категорії заявників вони різні, їх перелік повідомить працівник центру, який веде прийом. Самостійно із переліком документів ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Після надання клієнтом всіх документів, що підтверджують право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, відділ попередньої роботи з клієнтами приймає рішення про надання такої  допомоги та письмово повідомляє вас про таке рішення.

Відділ організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами призначає клієнту адвоката і видає доручення для надання правової допомоги. Вам зателефонують і запросять у зручний для вас час для першої зустрічі з адвокатом, яка відбувається в приміщенні центру.


 

   
   
kc
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
feedback
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorumy
   
ATO
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   
pracia
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

352790
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
431
1021
4563
298285
23591
43162
352790

Ваш IP: 54.224.50.28
Час: 2017-10-20 09:51:01
   
© 2014-2017 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове