Головна

Перший всеукраїнський форум юристок

Деталі
Дата публікації: Понеділок, 11 червня 2018, 09:04
Перегляди: 508
Share

1Координаційний центр з надання правової допомоги (КЦ) є флагманом у впровадженні політики гендерної рівності, а серед юристів системи безоплатної правової допомоги 66% становлять жінки. Про це розповів директор КЦ Олексій Бонюк під час Першого всеукраїнського форуму юристок. Як зазначили організатори та учасники форуму, вперше в історії юридичної професії захід відвідали близько 200 правниць з усієї України, серед яких адвокатки, судді, нотаріуси, представниці правоохоронних органів, правозахисниці.

2Систему БПД Херсонщини представляли Тетяна Лебєдєва (адвокат), Олена Середенко (Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області) та Віра Серпутько й Олеся Чавурська (Чаплинське бюро правової допомоги).

Як наголосив Олексій Бонюк, у ХХІ столітті саме рівень гендерної політики визначає успішність держави – і економічну, і соціальну. Адже згідно з останніми дослідженнями найбільш успішними країнами, в яких громадяни почуваються захищеними, є ті, де роль жінки у суспільстві, у процесах управління країною досить висока.

3

Політика Координаційного центру в цьому контексті є прикладом для наслідування.

«Політика нашої установи ідеально підходить на роль чемпіона з гендерної рівності та каталізатора інтеграції гендерного «погляду» у всій системі безоплатної правової допомоги», –наголосив Олексій Бонюк, додавши, що серед трьох заступників двоє – жінки, у тому числі й перший заступник.

4

5

За статистикою, у регіональних центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги понад 58% – це жінки, у місцевих – жінок майже 70%.

6

7

Олексій Бонюк запевнив, що КЦ буде послідовно робити наголос у своїй комунікаційній діяльності та навчаннях на підтримці гендерної рівності в правовій сфері та ефективному впровадженні гендерної політики загалом.

8

Під час форуму учасниці обговорили питання доступу жінок до юридичної професії та їх вплив на правозахист. Однією із найважливіших тем, що обговорювались – доступ до правосуддя жінок із вразливих груп - жінок, котрі потерпіли від домашнього насильства, іншого гендерно-обумовленого насильства, сексуальних домагань та різних форм і проявів дискримінації.

9

10


Довідково: 
Організатором Форуму є Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем" за підтримки українсько-канадського проекту "Доступна та якісна правова допомога в Україні", що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

11