Головна

До Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею: результати роботи Бериславського місцевого центру з надання БВПД

Деталі

5Рано чи пізно питання заробити власні кошти постає перед кожною молодою людиною. У когось це бажання виникає ще в школі, але не всі учні знають, з якого віку приймають на роботу та які небезпеки можуть виникнути, якщо порушити трудове законодавство.

До Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначають сьогодні, 12 червня, фахівці системи БПД Херсонщини провели низку правопросвітницьких заходів – відеолекції, тематичні уроки, круглі столи. Ці заходи покликані не просто розповісти про права дітей, але й дати їм можливість зрозуміти, що таке система прав людини та як на практиці користуватися своїми правами. Про роботу Бериславського місцевого центру з надання БВПД в цьому напрямку – читайте в нашому огляді.

Відеолекції «Охорона праці очима дітей»

1провела інтегратор Катерина Кравчук для учнів 7-9 класів та 10-11 класів загальноосвітньої школи №1.

Учні переглянули відеоролик «Експлуатація праці дітей: проблеми та шляхи її вирішення», після чого активно обговорювали всі нюанси щодо легального працевлаштування неповнолітніх, законодавчі та нормативні вимоги з охорони праці осіб до вісімнадцяти років, якими законами регулюється охорона праці та як законно та безпечно працевлаштуватися. В процесі дискусії дійшли такого висновку: «Коли праця - задоволення, життя - хороше! Коли праця - обов'язок, життя - рабство!».

2

3Подібний захід Катерина Кравчук провела і в Бериславському медичному коледжі для студентів ІІІ курсу спільно із спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Мета заходу - ознайомити студентів із правовими поняттями, зокрема зі змістом статей Конвенції про права дитини та Конституції України щодо права дітей на працю, навчання та відпочинок; довести, що треба вміти користуватися правами і виконувати обов’язки.

У ході заходу студенти визначили поняття «охорона праці» та переглянули відеоролик.

Круглий стіл «Праця неповнолітніх. Що вам про це відомо?»

4Начальник Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольга Соколенко разом з бібліотекарем Наталією Шевчук для учнівської молоді ЗОШ №1 провели круглий стіл «Праця неповнолітніх. Що вам про це відомо?».

Під час діалогу обговорили з учнями основні риси трудових взаємовідносин між роботодавцем та працівником.

У такий спосіб молодь дізналась про обов'язки роботодавця щодо дотримання трудових прав та гарантій працівників, зокрема неповнолітніх осіб, про обов'язки працівників щодо дотримання правил внутрішньо трудового розпорядку, сумлінного виконання дорученої роботи.

У продовження заходу, в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays при Великоолександрівській центральній бібліотеці, відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Робертса Рубінса «Як у тебе справи, Рудольфе Мінг?». Фільм порушує важливу тему дорослішання й пошуку себе у 13 років.

Тематичний урок «Працевлаштування та робочий час неповнолітніх»

провела для старшокласників Борозенської загальноосвітньої школи Ольга Соколенко у співпраці з фахівцем з профорієнтації РЦЗ.

5

Працівник бюро роз'яснила учням, що дуже часто школярів працевлаштовують нелегально, без оформлення жодних документів, бо є недобросовісні роботодавці, які не хочуть займатися тяганиною з документами. Окремо фахівець системи БПД зупинилася на обумовлених законодавством правилах прийому на роботу неповнолітніх, а також визначених правах та гарантіях для працюючої молоді.

Відеолекторій «Великі права маленької людини»

підготувала для учнів Нововоронцовської загальноосвітньої школи №2 фахівець Нововоронцовського бюро правової допомоги Світлана Гаврикова.

6

Вона повідомила про трудові права неповнолітніх; пільги, гарантовані законом для працюючих громадян, які не досягли 18 років; які існують обмеження для роботодавців, що використовують працю неповнолітньої особи, а також розповіла про систему БПД.

Діти дізналися, що згідно з Законом України «Про безоплатну правову допомогу» вони є суб’єктами права на вторинну правову допомогу, тобто в разі потреби можуть скористатися послугами адвоката за державний кошт. Не зайвою була для них інформація про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

7

Варто сказати, що фахівці Бериславського місцевого центру не обмежуються провопросвітницькою діяльністю – вже стало доброю традицією розробляти інформаційно-правові буклети для відповідної цільової аудиторії.

Нещодавно вони розробили буклет «Праця неповнолітніх: права, гарантії, обмеження» та підготували презентацію «Праця неповнолітніх», яку можна використовувати й іншим місцевим центрам під час правопросвітницької роботи. Адже ми не змагаємося, не конкуруємо, ми одна команда, тому фахівці Бериславського місцевого центру із задоволенням діляться з колегами власним досвідом і напрацюваннями.


Довідка. Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який відзначають 12 червня, встановлено за рішенням Міжнародної організації праці (МОП), яка бореться з проявами експлуатації дітей.

Перші заходи, присвячені цьому дню, пройшли в 1997 році в Осло та Амстердамі, але згодом привернули увагу всієї світової громадськості.

Глобальні зусилля до ліквідації дитячої праці сьогодні докладають представники різних країн. Під егідою МОП надається підтримка та допомога дітям, які стали жертвами незаконного використання їх праці.

За даними МОП, у світі 541 млн. молодих працівників віком від 15 до 24 років, зокрема 37 млн. дітей, працюють у шкідливих умовах. Крім того, серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107543
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
837
2069
10456
1040815
28796
60461
1107543

Ваш IP: 162.158.78.167
Час: 2019-02-16 14:01:23
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове