Головна

«Прийняти, захистити, підтримати та інтегрувати» - Папа Франциск

Деталі

1У Всесвітній день біженців, який відзначається 20 червня, фахівці системи БПД Херсонщини згадали ключову фразу із Послання Глави Католицької Церкви, яка дуже точно виражає потреби і проблеми біженців. Захисту прав біженців та переселенців були присвячені лекції, бесіди, робота мобільного пункту консультування, публікації в ЗМІ та розповсюдження буклетів відповідної тематики - цю роботу провели фахівці Регіонального центру, Бериславського та Херсонського місцевих центрів з надання БВПД.

Проблема біженців, тобто осіб, які внаслідок обґрунтованих побоювань стали жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань, перебувають за межами своєї країни та не можуть або не бажають користуватися захистом цієї країни внаслідок таких побоювань, - одна з найгостріших проблем у світі.

На пострадянському просторі є сотні тисяч біженців, що стали жертвами військових конфліктів у Нагірному Карабаху, Придністров'ї, Таджикистані, Чечні, Абхазії, Південній Осетії. Багато з них приїхало і в Україну.

Якщо говорити про українських біженців, то з початком анексії Криму та війни на Сході люди були змушені покинути свої будинки і стати або біженцями або внутрішніми (вимушеними) переселенцями. Останніх, за даними Міністерства соціальної політики, в Україні зафіксовано понад 1 млн. 510 тис., скільки наших громадян через збройний конфлікт стало біженцями – достеменно невідомо.

Незважаючи на те, що слова «біженець» і «переселенець» є синонімами, все ж таки треба розмежовувати ці поняття. І ось чому. Переселенці змушені залишати свої місця проживання і бігти в інші регіони, залишаючись на території своєї країни, на відміну від біженців, які під тиском обставин повинні були виїхати за межі країни і, відповідно, шукати притулок за кордоном.

Надання статусу «біженець» має відповідні юридичні наслідки. Зобов'язання держави щодо допомоги біженцям і їх захисту закріплені, зокрема, Конвенцією ООН 1951 року «Про біженців» та визначено Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» та є обов'язковими для виконання. Цей закон регламентує процедуру отримання статусу біженця в Україні і визначає сам статус. Завдяки наявності цього статусу біженці можуть отримувати певну допомогу від держави, що надала такий статус, а саме: грошові виплати і пенсії, отримання освіти, охорона здоров'я, відправлення релігійних культів, судовий захист тощо.

Далі ми розміщуємо контакти організацій, які займаються проблемами біженців в Україні:

Допомога біженцям в Україні

  • Благодійний фонд «РОКАДА» (соціальна допомога): e-mail: [email protected]
  • Відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України в області: м. Київ, 01073; вул. Петропавловська, 11; тел.(044) 468-01-01; сайт: www.kyiv-obl.gov.ua
  • Програма юридичної допомоги HIAS в Україні (безкоштовні юридичні консультації): м. Київ, 03056; вул. Дашавська, 22; тел.: (044)453-16-53; факс: (044) 453-16-50; e-mail: [email protected]
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (представництво в Україні): м. Київ, 01015, вул. Січневого повстання, 32а; тел.: (044)288-94-24, (044)288-96-86; факс: (044)288-98-50; сайт: www.unhcr.org.ua; e-mail: [email protected]

Якщо говорити про право біженці та переселенців на безоплатну правову допомогу, то ці категорії громадян є суб´єктами права на вторинну правову допомогу (адвокатські та представницькі послуги, складання процесуальних документів).

Про все це повідомила фахівець Білозерського бюро правової допомоги Наталія Нечай під час зустрічі з переселенцями, які проживають у пункті тимчасового розміщення біженців в с. Велетенське Білозерського району. Для них і для осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус біженців», фахівець системи БПД забезпечила роботу мобільного пункту консультування.

2

Слід сказати, що на Херсонщині проживає близько 13 тисяч внутрішньо переміщених осіб. ВПО, які мешкають в цьому пункті тимчасового розміщення, скористалися нагодою: інформація, яку вони отримали щодо захисту своїх прав, була своєчасною і корисною, бо люди не завжди мають можливість виїхати за межі села для вирішення питань юридичного характеру.

3

Крім того, Наталія Нечай розказала про роботу Білозерського бюро правової допомоги та послуги, які можна там отримати. Пояснила, що переселенці мають право на отримання вторинної правової допомоги і повідомила про Всеукраїнський просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та його напрямки:

  • захист прав дітей та жінок (проекти «Стоп насильство» та «ЧужихДітейНеБуває»);
  • захист прав аграріїв та підприємців (проект «МаскиШоуСтоп» та антирейдерська кампанія Мін’юсту); 
  • протидія корупції у вищих навчальних закладах;
  • інформаційні кампанії щодо порядку оформлення субсидій, позасудового вирішення спорів та реалізації права на виконання рішення суду.

Про захист прав мігрантів та біженців розказала учням 7-9 класів пришкільного табору «Сонечко» ЗОШ № 2 начальник Великоолександрівського бюро Ольга Соколенко.

4

Як зазначили організатори, мета заходу - ознайомити учнів з правовим статусом біженців в Україні, з потребами цих людей адаптуватися в нових умовах; виховувати почуття розуміння та прийняття дітей-біженців у своєму середовищі, на вулиці, в школі.

5

Учні дізналися, хто такі біженці, порядок присвоєння їм статусу в Україні, про правові та соціальні гарантії, які їм забезпечує держава.

В ході лекції Ольга Соколенко та бібліотекар центральної районної бібліотеки Наталія Шевчук пояснили учням поняття «інаковість» і підняли проблему невміння дітьми сприймати своїх однолітків, які чимось від них відрізняються, тобто є інаковими.

На жаль, реалії сьогодення такі, що дитину, яка хоча б чимось відрізняється від інших, починають цькувати, ображати і навіть бити.

У такому середовищі дуже важко знаходитись дітям з інших країн. Після пережитого вони надто вразливі і надзвичайно болісно сприймають недобре відношення до себе. 

Також діти мали можливість переглянути відео про життя їх однолітків, які є біженцями, після чого висловити свою думку до проблеми, яка існує в усьому світі.

Відео, які використано у заході доступні за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1L-R7Lpx7GPTPy68at7lmHgROCLkmnYgB/view

https://drive.google.com/file/d/1MvwWM1k80VGBC69PSvMCwxXlrZTUWKr3/view

6

По завершенні заходу фахівець бюро ознайомила учнів з напрямком проекту Мін'юсту «Я МАЮ ПРАВО!» #СтопНасильство та роздала відповідні інформаційні буклети.


Довідка. У 2001 році Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію - вираз солідарності з Африкою, в якій знаходиться велика кількість біженців і яка традиційно проявляє до них свою великодушність. Згідно з даною резолюцією Генеральна Асамблея в 2001 році відзначала п'ятдесяту річницю Конвенції про статус біженців 1951 року. Тоді ж Організація африканського єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб Всесвітній день біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців - 20 червня.

В даний час на планеті налічується близько 20 млн. біженців і 25 млн. внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах. Однак через посилення ескалації конфліктів у світі, особливо в азіатському регіоні, на сході України кількість біженців постійно зростає.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107625
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
919
2069
10538
1040815
28878
60461
1107625

Ваш IP: 162.158.78.167
Час: 2019-02-16 14:07:53
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове