Головна

Херсонських студентів привітали з Днем молоді

Деталі

1Напередодні Дня молоді фахівці системи БПД привітали студентів херсонських вишів. Чи знаєте ви свої права? Чи користуєтесь ними у повсякденному житті? Чи доводилось вам стикатися з домашнім насильством або булінгом? Чи знаєте ви, що таке хабар і хто несе за нього відповідальність?

Відповіді на ці та інші питання отримали сьогодні студенти ХДУ, ХДМА, Політехнічного та медичного коледжів від начальника відділу організації надання БВПД Олени Іпатенко. Слід сказати, що серед студентів були й іноземці, які навчаються в херсонських ВНЗ.

2

3

З´ясувавши, що із здирництвом, неправомірною вигодою деякі студенти вже стикалися, порада юриста: в жодному разі не давати хабара – була дуже доречною.

Крім того, юрист провела індивідуальне консультування. Двоє молодих людей зіткнулися з проблемою, коли без будь-яких причин зупиняють патрульні і вимагають документи. Ще одного студента цікавило питання, в яких випадках поліцейські можуть вилучити права.

4

Правник пояснила, як діяти, коли зупиняють патрульні, коли вилучають права і складають адміністративний протокол та куди звертатися за безоплатною правовою допомогою.

Фахівці Регіонального центру розказали про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!» і вручили розроблені Міністерством юстиції буклети та пам´ятки в рамках проекту.

5

Завдяки таким правороз’яснювальним заходам молоді люди не лише отримали актуальну інформацію про свої права, але й можуть передати інформаційні матеріали своїм батькам та близьким, які також скористаються нагодою отримати юридичну консультацію.

6

Згідно з Законом України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» від 05.02.1993 № 2998-XII поняття «молодь», «молоді громадяни» – це громадяни України віком від 14 до 35 років.

7Студентам цікаво було дізнатись про державні гарантії для молоді та права молоді:

 • рівне з іншими громадянами право на працю (з урахуванням особливостей праці   неповнолітніх, визначених законодавством);
 • надання першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби;
 • сприяння створенню молодіжних центрів праці, а також молодіжних громадських організацій (агентства, біржі, бюро та інші)
 • забезпечення умов для вторинної зайнятості молоді;
 • гарантування надання роботи за фахом на період не менше трьох років   молодим спеціалістам - випускникам державних професійно-технічних та вищих навчальних закладів, потреба в яких була визначена державним замовленням;
 • підтримка підприємницької ініціативи та діяльності молоді (сприяння створенню молодіжних бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів для реалізації програми підготовки молоді до підприємницької діяльності, надання   інформаційних та консультативних послуг);
 • сприяння підвищенню рівня життя молоді;
 • забезпечення молодим громадянам   рівне з іншими громадянами право на   житло, сприяє молодіжному житловому будівництву, створенню молодіжних житлових комплексів тощо;
 • молоді громадяни можуть   одержувати   за   рахунок   коштів державного чи місцевих бюджетів пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти у вищих навчальних закладах за різними формами навчання, незалежно від форм власності, що діють на території України;
 • учні, студенти, неповнолітні мають право на безплатне та пільгове користування об'єктами культури;
 • сприяння розвиткові молодіжного туризму, молодіжним міжнародним обмінам;
 • забезпечення молодим   громадянам   рівне   з   іншими громадянами право на охорону здоров'я, заняття фізичною культурою і спортом.

Будь-які прямі або непрямі обмеження прав і свобод молоді залежно   від   віку,   крім   передбачених   законодавством,   є протиправними і тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107529
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
823
2069
10442
1040815
28782
60461
1107529

Ваш IP: 162.158.78.221
Час: 2019-02-16 14:00:08
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове