Головна

До Дня Конституції України: результати роботи закладів системи БПД Херсонщини

Деталі

128 червня в Україні відзначили День Конституції. Саме в цей день 1996 року був прийнятий Основний Закон України. Правники системи БПД Херсонської області підготувалися до державного свята належним чином, відзначивши його низкою різноманітних правопросвітницьких заходів. Не стали зайвими й розроблені Координаційним центром з надання правової допомоги листівки, які використовували під час роботи з населенням наші колеги.

Інформаційно-правовий десант на Високопіллі

Напередодні свята інтегратор Бериславського місцевого центру Катерина Кравчук відвідала Високопільське бюро правової допомоги та провела правопросвітницьку роботу не тільки серед населення, але й серед представників органів місцевого самоврядування.

2Семінар на тему «Отримання безоплатної правової допомоги» Катерина Кравчук почала з привітання. Представникам ОМС вона повідомила, що закріплене у Конституції України право на безоплатну правову допомогу на сьогодні реалізується в повному обсязі через місцеві центри та бюро правової допомоги, підкресливши, що отримати таку допомогу має право кожен.

3Під час вуличного інформування мешканців смт Високопілля фахівець місцевого центру пояснювала, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами. І включає консультації, роз’яснення, підготовку звернень, довідок, заяв, скарг, а також складення позовів і здійснення представництва, зокрема в судах та інших державних органах.

4Учасники заходу дізнались і про правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який охоплює всю країну і триває під гаслом: «Знаю. Дію. Захищаю». 

Крім того, Катерина Кравчук і головний спеціаліст Високопільського бюро Анастасія Садигова обговорили робочі моменти щодо спільного проведення тематичних заходів. Адже плідна співпраця Бериславського місцевого центру та його структурних підрозділів в подальшому позитивно позначиться на якості роботи, правопросвітницькій діяльності цих закладів, що, у свою чергу, значно покращить доступ мешканців до безоплатної правової допомоги.

«Конституція України спрямована перш за все на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов життя» -

5ключовий меседж, посланий працівниками Нововоронцовського бюро під час спілкування з місцевими мешканцями.

Світлана Гаврикова та Максим Галушко в ході вуличного інформування ознайомили українців з основоположними правами та свободами, які гарантовані Конституцією України.

«Наша Конституція, - пояснювали перехожим правники, - заклала серйозні підвалини для розвитку і зміцнення демократичної, соціальної і правової держави, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою цінністю».

Окрім того, фахівці роз'яснили всі правові способи поновлення порушених прав.

Жінок Великоолександрівського району привітали з Днем Конституції і розказали про систему БПД

6 7

Напередодні свята представниці шести жіночих клубів з смт Велика Олександрівка, сіл Мала Олександрівка, Біла Криниця та Давидів Брід зібралися в затишному залі, і начальник Великоолександрівського бюро Ольга Соколенко розказала про систему БПД та послуги, які надають заклади системи. Вона повідомила, що закріплене у Конституції України право на безоплатну правову допомогу реалізується в повному обсязі через місцеві центри та бюро правової допомоги, і отримати її має право кожен.

8

Спікер пояснила, що таке вторинна правова допомога та хто має право на таку допомогу, а спеціаліст відділу Тетяна Букач роздала інформаційні буклети системи БПД та пам´ятки Міністерства юстиції України, розроблені в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

9

Розважально-пізнавальна програма до Дня Конституції

Фахівці Нововоронцовського бюро у парку культури та відпочинку спільно зі спеціалістами центральної бібліотеки до дня Конституції провели розважально-ігрову програму на тему: «Діти – квіти України».

19Дітям були запропоновані цікаві розваги, веселі ігротеки, конкурси з призами та подарунками. Дуже сподобалась дітлахам вікторина «Патріот своєї Батьківщини», яка мала не тільки пізнавальне, а ще і виховне значення.

Організатори заходу розповіли дітям зміст статей Конвенції про права дитини та Конституції України щодо прав та обов’язків дітей, пограли у гру «У мене є право…», після чого естетично оформили у вигляді малюнків.

За словами працівників бюро, подібні заходи сприяють вихованню справжніх патріотів, гармонійної особистості, формують у дітей стійкі громадянські почуття, любов до своєї Батьківщини.

Інформування відпочиваючих санаторію «Гопри» та жителів м. Гола Пристань

10здійснили напередодні свята й фахівці Голопристанського місцевого центру Ольга Боднар та Юлія Краснощок.

Вони розказали про основоположні права та свободи людини, які гарантує Конституція України, та зазначили, що згідно із ст. 21 Основного Закону, усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

11Правники акцентували увагу на тому, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, і людина має невід’ємне право на життя, без якого інші права не мають ніякого значення.

Працівники Голопристанського місцевого центру нагадали жителям і гостям міста, що вони, зокрема, мають право на свободу думки і слова, вільне виявлення своїх поглядів і переконань, свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації.

12Говорячи про право на працю, спікери зауважили, що це право включає можливість заробляти собі на життя працею, яку громадяни вільно обирають або на яку вільно погоджуються.

Йшлося і про право на відпочинок, житло, соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Не оминуло уваги й право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, на охорону здоров'я, освіту тощо.

По завершенні спілкування усі учасники отримали інформаційні буклети системи БПД та пам´ятки Міністерства юстиції України, розроблені в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

13 14

Візит до Дружбівської сільської ради

15Начальник Іванівського бюро Юрій Ведмецький відвідав Дружбівську сільську раду.

Фахівець системи БПД зустрівся з в.о. голови сільської ради - секретарем виконкому Кроливецькою О.В., результатом робочої зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю.

Також Юрій Ведмецький привітав працівників сільської ради 16з Днем Конституції та провів семінар на тему: «Соціальні гарантії учасників АТО».

Крім того, з нагоди Дня Конституції України Юрій Ведмецький провів у с. Дружбівка вуличне інформування, відповів на запитання селян та вручив буклети системи БПД та пам´ятки, розроблені Міністерством юстиції України в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Військових привітали з Днем Конституції

17Інтегратор Херсонського місцевого центру Володимир Куценко напередодні державного свята забезпечив роботу дистанційних консультативних пунктів на базі військових частин А1604 та А1836.

Військовослужбовці отримали консультації з правових питань, безпосередньо за місцем несення служби.

18Під час консультування Володимир Куценко довів до відома клієнтів порядок отримання безоплатної правової допомоги, пояснив, що таке первинна і вторинна правова допомога, розказав про пособи захисту прав, гарантованих державою, в судовому та позасудовому порядку.

Зокрема, він зазначив, що згідно зі ст. 59 Конституції України «кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно…».

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107597
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
891
2069
10510
1040815
28850
60461
1107597

Ваш IP: 173.245.54.44
Час: 2019-02-16 14:05:54
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове