Головна

#СтопНасильство: результати роботи місцевих центрів з надання БВПД Херсонської області

Деталі

1Як відомо, в Україні в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала масштабна інформаційна кампанія Міністерства юстиції України під назвою #СтопНасильство, яка проходить у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, Міністерством соціальної політики, Національною поліцією та іншими організаціями. Питаннями захисту прав жінок та дітей опікуються заклади системи БПД.

Хоча, заради справедливості, треба відмітити, що починаючи з січня 2018 року, коли набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», цей напрямок роботи став одним із пріоритетних для наших працівників. Протягом червня фахівці Херсонського та Бериславського місцевих центрів провели ряд правопросвітницьких заходів (тематичні семінари, вуличні інформування, відеолекторії) для різної цільової аудиторії – громадських активістів, учасників АТО, тимчасово безробітних осіб, представників органів місцевого самоврядування, дітей.

Білозерське бюро правової допомоги

2В рамках кампанії #СтопНасильство працівники Білозерського бюро правової допомоги Альона Василевич та Наталія Нечай під час тематичного семінару довели до відома представників ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» основні положення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Вони розповіли, що цим законом розширений доступ до безоплатної вторинної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також дітям.

Альона Василевич, зокрема, зазначила, що законом передбачено впровадження комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством, введені нові визначення термінів та інших норм, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства.

3Запобіганню злочинності та випадкам насильства в сім´ї був присвячений і семінар, який провели для учасників АТО фахівці цього ж бюро в приміщенні Білозерського районного центру зайнятості.

Альона Василевич та Наталія Нечай розглянули масштаби випадків домашнього насильства в Україні та світі. В Україні, наприклад, понад 600 жінок щороку гинуть в результаті домашнього насильства. Проте за допомогою звертаються, за оцінками експертів, менше 23% постраждалих.

4Учасники АТО дізнались також про види домашнього насильства (фізичне, сексуальне, економічне, психологічне), хто несе відповідальність за нього та про повноваження державних установ та організацій, які надають допомогу постраждалим.

Мова йшла про установи системи БПД. Правники пояснили, що безоплатну первинну правову допомогу (консультації, роз´яснення з правових питань), а також доступ до безоплатної вторинної правової допомоги (адвокатські послуги, представництво в суді, складання процесуальних документів), можна отримати в Білозерському бюро. Повноцінна правова підтримка як постраждалим від насильства в сім´ї, так і учасникам АТО надається фахівцями системи БПД.

Бериславський місцевий центр з надання БВПД

5Інтегратор Бериславського місцевого центру Катерина Кравчук також акцентувала увагу на правопросвітницьких заходах, які висвітлюють тему «Протидія домашньому насильству».

Вона зустрілась з трудовими колективами Бериславської міської ради; районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; служби у справах дітей та управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та провела вуличне інформування жителів м. Берислав.

Фахівець місцевого центру повідомила, що з січня цього року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», роз’яснила порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги, приділила увагу й новому напрямку роботи Міністерства юстиції України #СтопНасильство в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

6Головне, на думку Катерини Кравчук: «не мовчати, не залишатися наодинці з проблемою, а звертатися за допомогою». Тож учасники заходів дійшли висновку: «Не мовчи – і тобі допоможуть!»

Під час вуличного інформування мешканці міста мали змогу поставити запитання і отримати не тільки вичерпні відповіді, але й друковані матеріали. Завершилось вуличне інформування біля Скриньки права, до якої додались нові буклети, листівки, пам´ятки.

За словами бериславців, вони вже звикли, що в місті є Скринька права, яка постійно наповнюється корисними для них інформаційними матеріалами з правових питань. І дуже вдячні працівникам місцевого центру за таку ініціативу та постійну роз´яснювальну роботу серед населення.

Великоолександрівське бюро правової допомоги

7Як протидіяти домашньому насильству говорили і фахівці Великоолександрівського бюро правової допомоги.

Спеціаліст бюро Тетяна Букач в ході семінару ознайомила тимчасово безробітних осіб, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості, із законодавчою ініціативою Мін’юсту – підвищити юридичну грамотність населення та сформувати нову правову культуру через впровадження правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Правник пояснила, що таке домашнє насильство, який захист гарантується постраждалим, як отримати терміновий заборонний чи обмежувальний припис.

Присутні також дізнались, що жертвам домашнього насильства надається безоплатна вторинна правова допомога, психологічна підтримка, соціальні послуги та тимчасовий притулок.

Відповідаючи на запитання, що робити у разі домашнього насильства, Тетяна Букач зазначила:

1. Одразу викликати поліцію: 102.

2. Звернутися на «гарячу лінію»: 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

3. Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомити про це службу у справах дітей!

Нагадуємо: постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист. Безоплатну правову допомогу – як первинну (консультації, роз´яснення з правових питань), так і вторинну (захист, представництво в суді, складання документів процесуального характеру) можна отримати в місцевих центрах з надання БВПД та бюро правової допомоги.

Контакти місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги Херсонської області:

8

Психологічну підтримку та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) можна отримати в центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги Херсонської області.

Контакти Херсонського обласного центру соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді:

м. Херсон, вул. Воронцовська, 11
тел.:(0552) 26-35-51; 46-05-46; 46-05-51; 46 05 46    

Контакти мобільних бригад: 

м. Херсон та  Білозерський, Олешківський, Голопристанський райони:
+38 066 736 87 94; +38073 052 55 71

смт. Чаплинка та Чаплинський, Новотроїцький, Каланчацький райони:
+38 066 758 96 21; +38073 052 55 76

м. Нова Каховка та Каховський, Бериславський райони:
+38 066 758 96 61; +38073 138 59 81

м. Генічеськ та Генічеський район:
+38 095 512 97 90; +38073 138 62 43

Відеолекторій «StopБулінг» для учнів Великоолександрівської ЗОШ

9«Щоразу, коли ти завдаватимеш удару своєму ворогу, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо один раз ти не відчуєш болю - знай, жорстокість поглинула тебе», - так почала зустріч з учнями 5-6 класів пришкільного табору «Сонечко» начальник Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольга Соколенко.

Вона не випадково зупинилась на Притчі про жорстокість, адже проблема насильства дітей один до одного не полишає учнівське середовище. Тож з метою попередження жорстокості серед підлітків, профілактики злочинів та правопорушень Ольга Соколенко разом з бібліотекарем Наталією Шевчук провели відеолекторій «StopБулінг».

10Фахівець системи БПД не тільки ознайомила учнів з поняттям «булінг», але й знайшла відповідні слова, котрі сприяють вихованню у підлітків почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, формуванню у них навиків відповідальної та безпечної поведінки, вчать знаходити шляхи виходу зі складної ситуації.

Прикметно, що вся інформація супроводжувалася переглядом відеороликів, слайдів про моделі фізичного та психологічного булінгу, після чого діти взяли активну участь в обговоренні важливих проблемних питань.

11Учні дізнались і про найпоширеніші типи кібербулінгу. Це анонімні погрози, переслідування, шантаж, обмовлення, зведення наклепів, зламування
поштових скриньок, сторінок у соціальних мережах з метою отримання особистої інформації про людину та переслідування її.

Цікавим було і підведення підсумків: учасники оцінювали, який «внесок» вони зробили у хворобу «булінг». Кількість піднятих пальців рук свідчила, що ніхто з них не вважає цькування правильним; навіть ті, хто це робив, потім шкодували.

По завершенні учні отримали пам'ятки «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!».

Відео, які використано у заході, доступні за Відео, Відео, яке використано у заході, доступне за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1VY5SXKf7r_-mJvyXeOnzoUSPuGkWYmFe/view
https://drive.google.com/file/d/15T61KbIL_U63Gi1MxZLI_Duyr0GT00k7/view
https://drive.google.com/file/d/15T61KbIL_U63Gi1MxZLI_Duyr0GT00k7/view
https://drive.google.com/file/d/1DrrUhyYRRrEBrdKtCmQzlKNSy1z4aokz/view
https://drive.google.com/file/d/15JGZvWKJYm6cejzJg_7Tzc54j-ww1SQN/view
https://drive.google.com/file/d/1sU8py7CIo9KaOLHi64Zy43NuAVcZfBlj/view

 

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1208663
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
117
2128
117
1145476
74116
55800
1208663

Ваш IP: 172.69.63.28
Час: 2019-03-25 00:17:50
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове