Головна

Правова допомога поруч

Деталі

11 вересня 2016 року відкрилися бюро правової допомоги, завдяки яким понад 30 тисяч жителів Херсонської області отримали безкоштовні юридичні консультації. Про результати дворічної роботи, здобутки та успішні практики розповіли працівники бюро правової допомоги Херсонської області в ході прес-конференції «Правова допомога поруч», яка відбулась 4 вересня в Регіональному центрі з надання БВПД у Херсонські області.

2

3Директор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марина Єлисєєва привітала учасників прес-конференції та нагадала, що ще у 1996 році в Конституції України було закріплено норму, якою кожному гарантується правова допомога, а у випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Однак механізму реалізації цього положення не існувало аж до прийняття у 2011 року Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Розбудова системи БПД розпочалася у 2013 році, коли в кожному обласному центрі для надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі були створені регіональні центри. У 2015-му відкрилося ще 100 місцевих центрів, які вже надавали вторинну правову допомогу у цивільних та адміністративних справах. Але в суспільстві був запит та реальна потреба на первинну правову допомогу, тому поява бюро – своєрідна відповідь на сучасні виклики, і 1 вересня 2016 року безоплатна правова допомога стала ще ближчою до людей: у містах та районних центрах всієї України гостинно відкрили двері 432 бюро правової допомоги, 16 з яких знаходяться на Херсонщині.

4Марина Єлисєєва звернула увагу громадськості і ЗМІ, що утворення бюро не потребувало додаткових видатків державного бюджету: ресурсне забезпечення здійснювалось за рахунок майна і коштів районних та міжрайонних управлінь юстиції, які ліквідувались.

«Фахівці бюро, - підкреслила доповідач, - виконують важливу правозахисну місію. Завдяки їх щоденній роботі абсолютно кожен, незалежно від місця проживання, може отримати консультації, роз’яснення з правових питань. Це правова допомога у суді для тих, хто цього потребує найбільше: малозабезпечені; люди з інвалідністю; учасники АТО; внутрішньо переміщені особи; всі діти та інші вразливі категорії громадян.

З відкриттям бюро кількість людей, які змогли звернутися за безоплатною правовою допомогою та отримати її, - збільшилася в рази. Насамперед, це мешканці віддалених районів та сіл».

В підтвердження ефективності бюро правової допомоги Херсонської області Марина Ігорівна навела такі дані: «За два роки діяльності бюро понад 30 тис. громадян отримали правові консультації, з них близько 4 тис. осіб звернулись за вторинною правовою допомогою. Представництво інтересів 897 клієнтів у суді здійснювали штатні юристи бюро, а інтереси ще 2 тис. 753 громадян представляли адвокати системи БПД.

Фахівці бюро виїжджають у найвіддаленіші громади, консультують у рамках роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги».

«Важливим напрямком роботи бюро правової допомоги, - додала керівник Регіонального центру, - є правопросвітництво, яке здійснюється, зокрема, в рамках загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». За два роки працівники бюро на Херсонщині провели 1 тис. 376 правопросвітницьких заходів, 471 органу місцевого самоврядування надано методичну допомогу».

Презентацію можна подивитися тут.

«З появою бюро правова допомога стала ближче до людей», -

переконана директор Бериславського місцевого центру з надання БВПД Марина Груша і, презентуючи результати роботи Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського бюро правової допомоги, які є структурними підрозділами даного центру, зазначила, що працівники бюро, як і всі фахівці системи БПД Херсонської області надають юридичні послуги не тільки в офісі, але й на дому у клієнта (адресна правова допомога), проводять вуличне інформування, створюють виїзні мобільні пункти консультування в сільських і селищних радах, на підприємстві - словом, йдуть у громади, і люди залишаються задоволеними, бо своєчасно і безкоштовно отримують потрібну інформацію, поради, роз´яснення юристів».

Презентацію можна подивитись тут.

5

Тему правопросвітництва продовжила начальник Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольга Соколенко, яка розповіла, які форми правової освіти використовуються: це і правові брейн-ринги, квест-ігри, презентації, вікторини тощо.

Надія на відновлення та захист порушених прав

6«Далеко не всі люди вірили, що держава надала шанс безоплатно отримати висококваліфіковану правову допомогу», - зазначила в.о. директора Голопристанського місцевого центру з надання БВПД Ірина Кеба, презентуючи роботу Каланчацького та Скадовського бюро правової допомоги, та додала, що невід´ємними рисами бюро є те, що за досить короткий час вони здобули довіру у тих, заради кого створювались.

«Кожного дня, відкриваючи двері бюро, наші фахівці дарують людям надію на відновлення та захист порушених прав», - наголосила Ірина Миколаївна.

7Презентацію можна подивитись тут.


Про результати успішної співпраці з партнерами - державними організаціями, органами місцевого самоврядування, сільськими радами, громадськими організаціями, розроблення правових буклетів та реалізацію проекту «Університет юних правознавців» повідомили керівники цих бюро - Тетяна Мосіна і Тетяна Філіппова.

8

«Ми входимо в громади, наш досвід потрібен», -

зазначив в.о. директора Каховського місцевого центру з надання БВПД Руслан Поляков, представляючи підпорядковані структурні підрозділи місцевого центру - дев´ять бюро правової допомоги.

9Доречно буде сказати, що вказаний центр є одним із найбільших в Україні, бо в його юрисдикції знаходиться 9 районів області та місто Нова Каховка.

На прикладі презентації Верхньорогачицького бюро правової допомоги, яку зробила Людмила Яценко, присутні прослідкували динаміку зростання кількості звернень громадян, дізнались про виконання місцевої програми надання БПД, ознайомились із цікавими здобутками щодо правової освіти дітей, співпраці з партнерами та пріоритетними напрямками в роботі.

Презентацію можна подивитись тут.

10

 

 

На рахунку працівників бюро правової допомоги Херсонської області багато успішних практик, про одну з них - щодо захисту прав споживача - розказав заступник начальника Новокаховського бюро правової допомоги Іван Гладишенко, коли представляв інтереси клієнта - учасника АТО. 

  

 

Про правопросвітництво на прикордонній території повідомила начальник Генічеського бюро правової допомоги Валентина Волвенко.

11Увагу присутніх привернули заходи, які провели фахівці бюро для жінок-переселенок та учасниць АТО – це жіночий форум «Дорога єднання»; для жителів Криму, які залишаються громадянами України і приїжджають на Херсонщину - правороз´яснювальні акції на КПВВ «Чонгар». Взагалі про роботу Генічеського бюро місцеві жителі добре знають, бо Валентина Волвенко – бажаний гість теле- і радіостудій.

І не одна вона. Такий досвід роботи мають практично всі керівники бюро, за участі яких у першій половині року виходили в ефір правові передачі на обласному та місцевому радіо. А от можливість взяти участь у програмі «Ген справедливості» на Громадському радіо випала тільки Валентині Волвенко, Інесі Угорчук (начальник Нижньосірогозького бюро) та Олесі Чавурській, яка продовжила розмову і поділилась результатами своєї роботи.

12

Варто сказати, що Чаплинське бюро правової допомоги, яке очолює Олеся Валеріївна, теж розташоване в прикордонній зоні, тому скористатись послугами безоплатної правової допомоги бажають не тільки місцеві жителі і внутрішньо переміщені особи, але і громадяни України, які мешкають в Криму і відвідують Херсонщину. Тому, власне, це бюро за кількістю відвідувачів – одне із самих затребуваних, і його керівник робить все можливе, аби наблизити правову допомогу й до тих, хто через сумнозвісні події 2014-го залишився на анексованій території:

24 вересня о 10.30 та 11.30 на двох КПВВ - «Чаплинка» і «Каланчак» - фахівці Чаплинського бюро правової допомоги спільно з ГО «Десяте квітня» проведуть консультування громадян.

Шкільний булінг - тема, яка з початком навчального року особливо турбує громадськість, - стала ключовою під час виступу Олесі Чавурської. Справа в тім, що вона спільно з Голопристанським місцевим центром розробила Угоду щодо попередження булінгу, яка вже працює: є села, де цю тристоронню угоду підписали всі батьки, діти і вчителі. Поки в Україні розробляється Національна програма з протидії булінгу, наші колеги запропонували свої ідеї, аби у такий спосіб попередити це явище. Крім співпраці із закладами освіти, Олеся Валеріївна поділилась досвідом роботи з громадськими організаціями, соціальними службами, ОМС тощо.

Кількість звернень громадян – показник якості роботи і довіри людей

13Начальник відділу Херсонського місцевого центру з надання БВПД Фелікс Шмиголь проаналізував роботу Олешківського та Білозерського бюро правової допомоги. Зокрема, він зазначив, що навіть у 2016 році за 4 місяці звернення до бюро склали майже 50% від усіх звернень до місцевого центру за 2016-й рік; подібна тенденція залишається і зараз. Про довіру людей до бюро свідчить і те, що 47% звернень до бюро – повторні. Якщо говорити про вторинну правову допомогу, то кількість таких звернень до бюро – 15% від всіх звернень громадян; і по 25% звернень до бюро за безоплатною вторинною правовою допомогою, призначено працівників бюро.

Говорячи про правову обізнаність населення, Фелікс Давлетович повідомив, що працівники Олешківського та Білозерського бюро провели понад 60 правопросвітницьких заходів; забезпечили роботу 15 дистанційних пунктів (70 осіб отримали правову допомогу в зручному для них місці); здійснили більше 30 виїздів мобільних пунктів (майже 150 осіб отримали правову допомогу за місцем перебування).

14Про взаємодію з партнерами, правову допомогу ВПО, які перебувають в пункті тимчасового розміщення біженців в с.Велетенське, розказала заступник начальника Білозерського бюро правової допомоги Наталія Нечай, а керівник Олешківського бюро правової допомоги Алла Кудря поділилась успішною практикою позасудового врегулювання спорів.

Алла Андріївна пояснила, що Олешківське бюро часто використовує у своїй роботі медіацію – альтернативний (позасудовий) метод вирішення спорів та більш детально зупинилась на двох прикладах: застосування медіації на стадії відкритого провадження у цивільній справі та позасудове врегулювання земельного конфлікту в Ювільнянській ОТГ, але цей приклад масштабної медіації - тема окремої публікації.

Працівники бюро не тільки ознайомили громадськість з результатами своєї роботи, але й відповіли на чисельні запитання журналістів.

По завершенні прес-конференції Марина Єлисєєва вручила всім працівникам бюро невеличкі подарунки - значки, а від партнерів - ГО «Десяте квітня» - передала «Довідник організацій, які надають безоплатну юридичну допомогу ВПО та постраждалим в ході конфлікту» та «Дорожню карту для ВПО».

15

 

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107599
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
893
2069
10512
1040815
28852
60461
1107599

Ваш IP: 162.158.78.113
Час: 2019-02-16 14:06:04
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове