Головна

Тематичні тижні права системи БПД

Деталі

1Соціальна робота вимагає від працівників соцзахисту не тільки певних знань соціології та психології, але і правознавства, тому юристи системи БПД дуже часто проводять для даної аудиторії заняття або правопросвітницькі заходи: 8 листопада за участі начальника відділу Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олени Іпатенко працівники центрів соціальних служб області розглянули актуальні питання сімейного права.

Необхідно відзначити, що в Україні стартували тематичні тижні права системи БПД, започатковані Координаційним центром з надання правової допомоги з метою реалізації єдиної інформаційної політики.

2

3Представляючи систему БПД, Олена Іпатенко пояснила, які види правової допомоги існують та хто має на неї право: якщо первинна правова допомога (консультації, роз´яснення з правових питань) надається всім без виключення особам, то вторинна (оформлення процесуальних документів, захист та представництво в суді) – тільки відповідним категоріям громадян згідно зі ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» та особам, чий дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів (для працездатних осіб – це 3682 грн., а для осіб, які втратили працездатність – 2870 грн.).

4Як відомо, робота соціального працівника полягає у наданні необхідної допомоги та підтримки представникам вразливих категорій, серед яких і малозабезпечені сім´ї. На яку допомогу можуть розраховувати малозабезпечені родини; хто включається до складу сім’ї при визначені права на допомогу; чи може бути виплачена допомога не за місцем реєстрації; в яких випадках допомога не призначається; які пільги мають діти з багатодітних родин - ці питання стали предметом жвавого обговорення.

5Окремим блоком стояли питання щодо протидії домашньому насильству, адже соцпрацівникам доводиться працювати з різними сім´ями, у тому числі й проблемними, де має місце домашнє насильство.

Тож не зайвим було нагадування юриста, що з січня 2018 року відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, та всі діти.

 

6

«Із прийняттям даного Закону, - зауважила Олена Іпатенко, - в Україні нарешті криміналізоване поняття «домашнього насильства». Тобто, якщо раніше не було окремої статті у Кримінальному кодексі щодо вчинення насильства в сім’ї, то зараз домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 год., або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років».

«Разом з тим виникають проблеми іншого плану, адже жінки не хочуть звертатися до поліції – бояться розголосу, особливо в сільській місцевості; вважають, що увага громадськості до їхньої родини зробить чоловіка більш агресивним або сподіваються, що чоловік скоро виправиться», - стверджують соціальні працівники.

За таких умов юристи не можуть допомогти, бо немає підтвердження і направлення від соцпрацівника. «Але і Регіональний центр, і місцеві центри з надання БВПД готові до будь-яких форм співробітництва, щоб надати юридичну допомогу в рамках закону всім постраждалим від домашнього насильства», - запевнила Олена Іпатенко.

7

По завершенні зустрічі вона розказала про загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та вручила працівникам центрів соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді буклети, пам´ятки та плакати, розроблені Міністерством юстиції та Координаційним центром з надання правової допомоги.

8

 

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107602
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
896
2069
10515
1040815
28855
60461
1107602

Ваш IP: 162.158.78.221
Час: 2019-02-16 14:06:09
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове