Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Головна

Навчання для адвокатів системи БПД провів громадський омбудсмен із захисту виборчих прав ВГО «Опора»

Деталі

image121 лютого на запрошення директорки Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марини Єлисєєвої громадський омбудсменом із захисту виборчих прав Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» В´ячеслав Гусаков провів навчання щодо захисту виборчих прав.

Навчання для адвокатів, які залучені до надання безоплатної вторинної правової допомоги, та працівників системи БПД регіону пройшло на базі Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області.

Фото Ірини Паршиної

В´ячеслав Гусаков коротко розказав про діяльність ВГО «Опора», її місію і завдання, про проект «Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав», окрему увагу приділивши специфіці роботи адвокатів в частині захисту виборчих прав громадян.

image2Фото Ірини Паршиної

Відповідаючи на запитання адвокатів, громадський омбудсмен зазначив: «У виборчих справах потенційними клієнтами адвокатів, які працюють у системі БВПД, є активісти з-поміж учасників бойових дій, а також активісти, дохід яких надає їм право звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою – це не більше двох прожиткових мінімумів. Ці люди можуть відстоювати свої права як виборці у тих випадках, коли порушення стосуються особисто їх. Або у випадках, коли у статті, за якою подана заява, серед тих, хто може бути постраждалим від певного правопорушення, вказаний і «громадянин України, якому на день голосування виповнилося 18 років».
Значна частина розмови була присвячена аналізу практики судочинства по виборчим справам на Херсонщині.

image3В´ячеслав Гусаков повідомив, що тут ситуація лише зараз починає виправлятися: «У судовій практиці області тільки нещодавно з’явилося перше діло по розміщенню агітаційних матеріалів без вихідних даних. При тому, що і в минулі роки таких порушень було чимало, і представники організацій, які здійснюють громадське спостереження за виборчим процесом, звертали на це увагу. Але справи по цих порушеннях або не доходили до судів, або судді шукали усілякі «лазівки», щоб залишити позовні вимоги без задоволення, або у випадках, коли порушення були явні, а провина певних людей – очевидною, обиралося мінімальне покарання, і страждали здебільшого «стрілочники». Останнє стосується ще й якості роботи правоохоронців, які, наприклад, обмежилися притягненням до відповідальності одного з рядових учасників схеми фальсифікації виборів, відомої як «карусель» (його спіймали спостерігачі) замість виявлення організаторів схеми. Це відбувалося у Херсоні у 2015 році під час виборів в ОТГ. Зараз ситуація змінюється, і у правоохоронців, суддів та адвокатів, скоріше за все,opora суттєво збільшиться обсяг роботи щодо виборчих справ».

Більш детальніше – у презентації В´ячеслава Гусакова:

Зустріч з адвокатами пройшла у рамках виконання положень Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» та Координаційним центром з надання правової допомоги.

 

 

 

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1322251
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1141
2223
12490
1254468
48047
50537
1322251

Ваш IP: 172.69.63.36
Час: 2019-05-26 12:25:27
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове