Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Головна

Підвищення правової обізнаності суб'єктів електронного декларування

Деталі

image1Фахівці системи БПД Херсонщини в рамках тематичного тижня права, який тривав з 25 лютого по 1 березня і був присвячений декларуванню, провели низку правопросвітницьких заходів, в ході яких розказали про правові нюанси електронних декларацій, роз’яснили порядок їх заповнення, нагадавши, що 31 березня – останній день подання антикорупційної декларації.

Бериславський місцевий центр з надання БВПД

З метою підвищення правової обізнаності суб'єктів електронного декларування фахівчиня Нововоронцовського бюро правової допомоги Світлана Гаврикова провела робочу зустріч на тему «Про порядок заповнення електронної декларації» з працівниками районних відділень ДРАЦС та ДВС.

image2Вона повідомила, хто відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктами декларування та який порядок заповнення: «Декларації заповнюються на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) після авторизації з використанням електронного цифрового підпису. Декларанти повинні самостійно отримати електронний цифровий підпис шляхом звернення до відповідного акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК). Перелік АЦСК розмішений на сайті НАЗК (nazk.gov.ua) у рубриці «Задекларуй» графі «АЦСК» (portal.nazk.gov.ua/login).

Під час спілкування обговорили питання, які найбільше цікавили аудиторію, - це заповнення таких розділів, як об'єкти нерухомості, об'єкти незавершеного будівництва та фінансові зобов'язання.

Разом з тим Світлана Гаврикова довела до відома присутніх, які наслідки чекають на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно з ЗУ «Про запобігання корупції», у разі надання недостовірної інформації та невчасного подання декларації до ЕДРД. 

Круглий стіл «Заповнення чергового етапу електронного декларування» провела для працівників Тягинської сільської ради фахівчиня Бериславського місцевого центру Оксана Єрмакова.

image3Під час заходу вона надала працівникам рекомендації щодо чергового етапу декларування, звернувши увагу на перевірці адреси електронної поштової скриньки, яка вказана в персональному кабінеті декларанта в Єдиному державному реєстрі, та діях для її зміни. Розповіла також про набуття чинності та основні аспекти ЗУ «Про електронні довірчі послуги» і закликала завчасно заповнити декларацію.

Фахівчиня Високопільського бюро правової допомоги Анастасія Садигова на круглому столі, який вона провела для працівників ЦНУПу Високопільської селищної ради, роз´яснила, чому слід своєчасно подавати електронні декларації.

image4Особливу увагу вона приділила розгляду проблемних питань, що виникають під час роботи з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема щодо зміни електронного цифрового підпису та електронної пошти, що використовуються державними службовцями.

Крім того, суб’єктів декларування повідомлено про дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю у зв’язку з несвоєчасним поданням або неподанням е-декларації, а також внесення до неї недостовірних відомостей.

Голопристанський місцевий центр з надання БВПД

image5Для працівників районного центру зайнятості фахівчиня Каланчацького бюро правової допомоги Світлана Коханевич провела міні-лекцію «Актуальні питання антикорупційного законодавства/е-декларування», мета якої - доведення до відома працівників основних вимог антикорупційного законодавства, враховуючи Методичні рекомендації НАЗК з питань запобігання корупції та правильність і своєчасність заповнення електронних декларацій.

image6Окрім того, Тетяна Філіппова зустрілась з працівниками Каланчацького районного відділу ДВС і повідомила про новий сервіс в Електронному кабінеті платника, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та запропонувала пройти онлайн-курс «Декларуй доброчесно».

Здійснила виїзд до Лазурненської селищної ради, аби вкотре нагадати про важливі питання, й фахівчиня Скадовського бюро правової допомоги Тетяна Мосіна. Серед питань, які стали предметом обговорення, було й декларування.

image7Тетяна Мосіна нагадала держслужбовцям, що 31 березня закінчується подача декларацій про доходи, отримані протягом 2018 року, та повідомила, що на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України з'явився сервіс, який допоможе заповнити електронну декларацію про доходи без помилок. Даним сервісом можна скористатися через електронний кабінет «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків».

Каховський місцевий центр з надання БВПД

image8З метою необхідності підвищення рівня знань посадових осіб щодо правильності заповнення електронної декларації фахівці Іванівського бюро провели для депутатів районної ради та запрошених осіб навчальний захід: «Особливості електронного декларування».

Учасники заходу ознайомились з положеннями законодавства у сфері антикорупційної політики держави, обговорили основні аспекти щорічного звітування посадових осіб про майновий стан та дізнались про адміністративну та кримінальну відповідальність за неподання електронних декларацій чи внесення неправдивих відомостей.

image9З метою підвищення правової обізнаності декларантів про їх права та обов'язки під час заповнення е-декларацій працівники Верхньорогачицького бюро організували для державних службовців районних відділів ДВС та ДРАЦСу інформаційну кампанію.

Наші колеги роз'яснили окремі положення Законів України «Про запобігання корупції», «Про електронні довірчі послуги», можливість скористатись електронним сервісом ДФС України «Електронний кабінет», який дає можливість отримати інформаційні відомості щодо нарахованих (виплачених) доходів без звернення до відділу ДФС.

Окремо зауважили про строки подання виправленої декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, необхідність своєчасного заповнення та відповідальність у разі неподання.

image10Тренінг на тему: «Декларуй доброчесно» провели фахівці Горностаївського бюро Костянтин Цупра та Артем Циба.

Захід проводився в два етапи. Під час теоретичної частини представники системи БПД ознайомили присутніх з положеннями законодавства у сфері антикорупційної політики, а під час практичної частини учасники тренінгу розбирали порядок заповнення основних розділів е-декларації.

image11Навчальний захід «Особливості електронного декларування» провела для працівників районного відділу ДРАЦС фахівчиня Нижньосірогозького бюро Олена Садловська, обговоривши з присутніми основні аспекти щорічного звітування посадових осіб про майновий стан, а фахівчиня Чаплинського бюро Віра Серпутько провела семінар для працівників поліції, мета якого - необхідність підвищення рівня знань поліцейських щодо правильності заповнення електронної декларації.

image12У ході семінару фахівчиня висвітлила основні аспекти щорічного звітування та розглянула основні проблеми, які виникають при заповненні електронних декларацій. Особливу увагу звернула на необхідності повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, у разі придбання або продажу цінного майна, та нагадала про своєчасність подання щорічної декларації та можливість пройти онлайн-курс «Декларуй доброчесно».

image13Подібний захід провела й начальниця відділу представництва Каховського місцевого центру Тетяна Цунаєва, яка поспілкувалася з фахівцями Новотроїцького районного відділення ДРАЦС і розказала про порядок заповнення електронної декларації.

Під час спілкування обговорили питання, які найбільше цікавили слухачів. Не зайвою була й інформація щодо наслідків, які чекають на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у разі надання недостовірної або не вчасно поданої декларації. 

Херсонський місцевий центр з надання БВПД

Працівники Білозерського бюро правової допомоги Наталія Нечай та Альона Василевич взяли участь у семінарі для секретарів сільських рад Білозерського району.

image14Вони розказали про порядок заповнення електронної декларації, про відомості, які повинні зазначатися в декларації, та про відповідальність, яка передбачена законодавством за несвоєчасне подання без поважних причин декларації та подання завідомо недостовірних відомостей.

По завершенні всі присутні отримали буклети системи БПД, проекту «Я МАЮ ПРАВО!», пам’ятки «Порядок заповнення електронної декларації», а також розроблену Координаційним центром з надання правової допомоги інфографіку:image15image16image17image18image19

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561622
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1973
1764
5840
1500344
36774
62473
1561622

Ваш IP: 162.158.79.246
Час: 2019-09-18 23:23:24
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове