Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Головна

Захист прав виборців

Деталі

image1Президентські вибори, які чекають на нас зовсім скоро – це питання майбутнього України, і фахівці системи БПД Херсонської області роблять все можливе, аби донести це до кожного представника громади. В рамках правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» вони проводять тематичні зустрічі, інформаційні години, лекції, під час яких розказують, як реалізувати та захистити одне із ключових прав – право обирати.

Так, фахівець Нововоронцовського бюро правової допомоги Максим Галушко для осіб, що засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, провів лекцію на тему: «Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси».

image2Правозахисник пояснив, що відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» є можливість тимчасово змінити місце голосування та детально розповів про порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Разом з тим Максим Галушко наголосив, що звернення виборця повинно бути мотивованим і до заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

Цього ж дня, згідно з встановленим графіком дистанційного консультування, він надав бажаючим юридичну допомогу. За консультацією звернулося чотири особи, які отримали вичерпні відповіді з питань спадкового, договірного, сімейного та житлового права.

Підвищили рівень обізнаності щодо виборчих прав й мешканці Голої Пристані, які перебувають на обліку в міськрайонному центрі зайнятості, а також підобліковані особи відділу з питань пробації. Фахівчиня Голопристанського місцевого центру з надання БВПД Інна Холодняк провела для них тематичну зустріч на тему: «Актуальні питання виборчого права».

image3Правозахисниця повідомила присутнім про виборчі права громадян, способи їх здійснення та захисту, поінформувала про можливість перевірки включення себе та інших виборців до Державного реєстру виборців, а також про можливість, у разі необхідності, змінити місце голосування (виборчої дільниці) без зміни виборчої адреси, детально роз'яснивши цей порядок.

Не оминуло уваги спікера й питання щодо права кожного громадянина на оскарження порушених прав під час виборів.

image4Начальниця Нижньосірогозького бюро Інеса Угорчук в територіальному центрі провела інформаційну годину «Порядок реалізації виборчого права» для учасників клубу за інтересами «Спілкування».

Фахівчиня системи БПД ознайомила присутніх із способами здійснення та захисту виборчого права громадян, порядком зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, з можливістю виборців голосувати за місцем перебування.

image5Окрім того, правозахисниця поінформувала про порядок оскарження порушень виборчого права та види відповідальності за порушення законодавства.

Лекцію на тему: «Захист прав виборців» провів для учасників АТО/ООС, які проходять лікування в Херсонському обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни, інтегратор Херсонського місцевого центру з надання БВПД Володимир Куценко.

Присутні дізналися про гарантоване Конституцією України право громадян обирати Президента України, а також про визначений державою порядок проведення голосування.

image6Володимир Куценко повідомив присутнім про основні положення Закону України «Про вибори Президента України», порядок реалізації виборчого права та заходи реагування на випадки його порушення, а потім правник забезпечив роботу мобільного пункту консультування, і всі бажаючі отримали індивідуальні юридичні консультації.

Необхідно додати, що крім корисної інформації щодо захисту виборчих прав та індивідуального консультування, всі присутні отримали буклети системи БПД та проекту «Я МАЮ ПРАВО!», а також дорожні карти виборців, розроблені Міністерством юстиції України спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги та Центральною виборчою комісією в рамках правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!».

До вашої уваги – дорожня карта виборця, в якій визначено ключові етапи процесу голосування: 
o ПЕРЕВІР себе у списку виборців;
o ПІДГОТУЙСЯ, якщо голосуєш не за місцем реєстрації;
o ПРОГОЛОСУЙ у день виборів; 
o ПРОКОНТРОЛЮЙ, чи проходять вибори без порушень. Якщо бачиш порушення – звертайся до відповідних органів.

image7

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561600
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1951
1764
5818
1500344
36752
62473
1561600

Ваш IP: 162.158.78.11
Час: 2019-09-18 23:21:27
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове