Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Головна

Фахівці безоплатної правової допомоги вчились ідентифікувати та виявляти потреби постраждалих від домашнього та ґендерно зумовленого насильства

Деталі

image1Навчально-методичний тренінг «Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та ґендерно зумовленого насильства» пройшов 12-13 березня в Херсоні і зібрав у конференц-залі готелю «Фрегат» фахівців системи БПД не тільки з Херсонської області, але і з Одеси, Миколаєва та Вінниччини.

Тренери громадської організації «Ла Страда – Україна» Альона Кривуляк та Людмила Кормош, проводячи захід, ставили собі за мету не тільки сформувати розуміння

image2поняття «домашнього насильства», але й навчити ідентифікувати постаждалих, правильно реагувати на випадки домашнього насильства з увагою до особливостей спілкування з постраждалими та урахуванням змін в законодавстві.

Перша частина тренінгу була присвячена визначенню понять «ґендер», «домашнє насильство», «ґендерно зумовлене насильство». Альона Кривуляк особливу увагу акцентувала на видах ґендерно зумовленого та домашнього насильства, а також на проявах та впливу домашнього насильства на постраждалих, дітей, суспільство.

image3Обговорюючи питання масштабності цих явищ, представники системи БПД ділилися власним досвідом роботи з постраждалими і розповідали про реальні випадки з практики.

image4Разом з юристкою громадської організації «Ла Страда – Україна» Людмилою Кормош учасники опрацювали Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», зосередившись на адміністративній та кримінальній відповідальності за вчинення домашнього насильства, а також на особливостях та різниці термінового заборонного й обмежувального приписів як заходів реагування.

Були проаналізовані цікаві справи, а також висвітлені найбільш проблемні питання, з якими доводиться зустрічатись на практиці. 

Необхідно сказати, що завдяки цьому Закону тема домашнього насильства широко обговорюється в суспільстві. Але незважаючи на відповідне розуміння і збільшення кількості звернень до Національної поліції, треба констатувати, що дана тема все ж таки залишається табуйованою: небажання і сором говорити про насильство у своїй родині - це перше, з чим стикається його жертва. 

Запам´яталась учасникам й робота в малих групах, основним напрямком якої було опрацювання механізму реагування, спілкування та виявлення потреб постраждалих.              

image5image6image7image11image10image9image8image13image12image14Під час другої частини говорили про особливості ідентифікації постраждалих, самоідентифікацію, сприйняття та розуміння проблем насильства у родинах, ґендерні стереотипи, а ще виконали image15низку практичних завдань, в ході яких відпрацьовували алгоритм дій на випадок домашнього або ґендерно зумовленого насильства та створювали «мапу взаємодії».

За результатами тренінгу всі учасники отримали сертифікати, а також плакати та методичні матеріали. Сподіваємось, що вони стануть у нагоді, а допомога постраждалим особам, які звертаються до місцевих центрів та бюро, буде ще якіснішою.  

image16image17За відгуками учасників, тренерам вдалося поглибити їхні знання в проблематиці домашнього насильства та посприяти подальшому її дослідженню.

Захід організовано в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги з ГО «Ла Страда – Україна» спільно з правовим клубом PRAVOKATOR.Одеса і проведено за фінансової підтримки уряду Великої Британії в рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який здійснює Фонд народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Міністерством соціальної політики України.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561595
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1946
1764
5813
1500344
36747
62473
1561595

Ваш IP: 172.68.65.103
Час: 2019-09-18 23:20:55
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове