Головна

Правоохоронців Херсона попередили про недопущення порушень законності у службовій діяльності

Деталі

NZP00У рамках співпраці Регіонального центру з надання БВПД та Управління забезпечення прав людини Національної поліції України в Херсонській області для співробітників ГУНП 30 травня було проведене планове заняття зі службової підготовки.

 

 

Заступниця директора Олена Іпатенко відгукнулась
на запрошення старшого інспектора з особливих доручень УЗПЛ НПУ в Херсонській області Іллі Андрійовського і провела заняття на тему "Право на свободу та особисту недоторканність. Заборона катувань як абсолютна норма». 

Спікер нагадала положення ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що гарантує людині особисту недоторканість, захищаючи її, зокрема, від свавільного арешту чи затримання.

 

Конвенція  гарантує визначені основні процедурні права, такі, як право бути належним чином поінформованим про підстави арешту, право негайно постати перед суддею чи іншою службовою особою, якій закон надає право здійснювати судову владу, і право на швидкий розгляд судом законності затримання або продовження строку затримання.

І хоча запропонована тема мала суто теоретичний характер, фахівчиня системи БПД торкнулась й практичних аспектів, пов’язаних з дотриманням права на свободу і особисту недоторканість, права на справедливе правосуддя і захист, а також недопущення катувань.
У зв´язку з чим зауважила, що Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання Україна ратифікувала у 1987 році. Положення норм міжнародного права були враховані й у Конституції України, у ст. 28 якої встановлено, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. На розвиток цих принципових моментів відповідні правові приписи були включені до чинного Кримінального кодексу України.

Більш докладніше – в розробленій презентації "Право на свободу та особисту недотоканність", якою Олена Іпатенко поділилася з учасниками зустрічі.
Водночас правоохоронці дізнались, хто є суб´єктами подання інформації і про які види затримання слід інформувати, а головне - запам´ятали алгоритм інформування Регіонального центру з надання БВПД про такі випадки.

PowerPoint

Завантажити
презентацію

NZP03

Враховуючи, що одним із завдань системи БПД є правопросвітництво, Олена Іпатенко повідомила про старт інформаційної кампанії проекту «Я МАЮ ПРАВО!» - «Відповідальне батьківство». Це ініціатива Уряду, спрямована на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними. Підвищити обізнаність присутніх щодо механізмів реалізації та захисту прав дитини допоможуть й отримані плакати та буклети «Відповідальним батькам – урядова підтримка», які представниця системи БПД вручила всім учасникам зустрічі.

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561707
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
2058
1764
5925
1500344
36859
62473
1561707

Ваш IP: 172.69.63.142
Час: 2019-09-18 23:38:22
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове