Головна

Захист дітей – найвідповідальніша місія системи БПД

Деталі

Діти, на відміну від дорослих, не в повній мірі знають, як захистити свої права.
Тому фахівці системи БПД Херсонської області спробували виправити ситуацію, провівши низку правопросвітницьких заходів до Дня захисту дітей.
Як зустрічали наших колег діти, по яких країнах подорожували, які подарунки отримали – у нашому огляді.

 • Бериславський місцевий центр з надання БВПД


У перший святковий день літа діти пришкільного табору початкової школи мали змогу відправитись у «Подорож країною прав». Під такою назвою пройшла ігрова карусель, яку для дітлахів провела головний спеціаліст відділу право-просвітництва Катерина Кравчук.

Під час заходу діти не тільки дізнались про свої права, але і  змайстрували літачки, на яких вирушили в подорож – країну прав, де малювали, розфарбовували, складали пазли, а ще - виростили квітку з власноруч придуманими правами.

«У цей день варто вкотре нагадати, що саме ми, дорослі, відповідаємо за добробут та щастя дітей, - зауважила фахівчиня, - тому турбота про дітей і захист їхніх прав є нашим головним обов’язком».

 • Разом зі студентами Олександром Красовським та Даною Присяжною, які проходять виробничу практику в Бериславському місцевому центрі, Катерина Кравчук провела ще цікаву та веселу акцію «Планета прав дитини».

Учасники відвідали планету та пригадали, які мають права, а потім складали пазли прав дитини. Кожен учасник отримав у подарунок кульку БВПД, свій перший паспорт прав дитини та позитивні емоції.

 • «Наші діти надихають, спонукають до нових досягнень, повертають віру в життя. Ми, дорослі, повинні зігріти теплом і любов’ю кожне дитяче серце. Дуже хочеться, - каже Катерина Кравчук, - щоб діти щохвилини, щодня були радісними і щасливими. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій».

Picture5

Посадковою смугою слугувала драбинка, яка символізувала дітям сміливі підйоми вгору до успіхів та досягнення поставлених задач. Від організаторів дітлахи отримали свої перші паспорти прав дитини, гарний настрій та нові враження від проведеної акції.

 • Цікаву та пізнавальну бесіду на тему «Права та обов`язки» провела для учнів 7-го класу фахівчиня Високопільського бюро правової допомоги  Анастасія Садигова. Підлітки дізнались про права та обов’язки дитини, котрі містяться в Конституції України та Конвенції ООН про права дитини, та отримали «Паспорт прав дитини».

 • Акцію «У польоті до успіху» провелидля вихованців середньої та старшої груп дошкільного навчального закладу «Веселка» працівники Велико-олександрівського бюро Ольга Соколенко та Тетяна Букач. Діти спробували себе в ролі неймовірних трудівників-літачків, які любили без зупинок працювати та зустрічати захід сонця і світанки в небі.

Досхочу «політавши», діти зробили висновок, що всім іноді потрібно відпочивати, навіть люди, десятки годин сидять в літаках для того, щоб потім просто розслабитись, засмагати та поплавати.

Проблема домашнього насилля також не оминула уваги фахівчині. «Родини, в яких відносини будуються на насиллі, входять в групу ризику, тому що діти, які зростають в такій атмосфері, становляться жертвами насилля або самі піддають насиллю своїх близьких, - зауважила фахівчиня системи БПД, - тому бюро правової допомоги відкрите для своїх юних відвідувачів та їхніх батьків, а фахівці завжди готові надати допомогу, захист та правові консультації».

Вуличне навчання на тему: «Своє право: знати, вміти, захистити» для школярів району провела фахівчиня Нововоронцовського бюро правової допомоги Світлана Гаврикова. Вона розповіла дітям про їхні права та обов´язки, долучилася до проведення конкурсу малюнків, кожному учаснику вручивши паспорт прав дитини. 

Поспілкувалась наша колега і з батьками, проінформувавши їх про те, які послуги можна отримати в бюро правової допомоги і що з січня 2018 року право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали всі діти.

 

 • Голопристанський
  місцевий центр з надання БВПД

Гостя розповіла про порушення прав дітей, що встановлені Офісом Омбудсмана під час моніторингових візитів до закладів, де перебувають діти, а також в установах, які здійснюють функції щодо захисту прав та інтересів дітей. Звернула увагу на встановлені порушення прав дітей, які проживають в інституційних закладах; права дітей ромів; права дітей, які перебувають у конфлікті із законом. За підсумками роботи визначено напрями подальшої спільної роботи у сфері захисту прав дітей.

 • Цікаву інформаційно-просвітницьку акцію «Подорож в країну права» провели для дітей фахівці Голопристанського місцевого центру Ірина Кеба та Юлія Краснощок у партнерстві із членкинями БО «Фонд громади м. Гола Пристань «Свята Ольга».

 • Долучилися до дитячого свята,яке відбулося на центральних площах м. Скадовськ та смт Каланчак, й фахівчині Каланчацького та Скадовського бюро. Вони провели вуличне навчання на тему: «Знай свої права, дитино», гру «Пізнай право», під час якої діти разом з героями казок «Колобок», «Попелюшка», «Червона шапочка» дізнались про свої права. Як зазначили організатори, діти цікаво та весело провели час, мали можливість відпочити, ознайомитися зі своїми правами та отримати Паспорт прав дитини, а батьки були поінформовані про порядок звернення до бюро.

 • До Міжнародного дня захисту дітей у Голопристанському місцевому центрі відбувся круглий стіл «Дотримання прав дітей. Сучасні виклики та шляхи подолання» за участі Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України в Херсонській області Лілії Афанасіаді.

З кольоровими кульками та подарунками відвідали вони діток, які перебувають на лікуванні в дитячому відділенні Голопристанської районної центральної лікарні. Разом з мамами та медичним персоналом "подорожували" по сторінках казкових історій. Невимушена атмосфера, радісні дітлахи, позитивний настрій створили дуже гарне свято!

Picture12

А ще фахівчині Скадовського бюро правової допомоги Тетяна Мосіна та Інна Шара завітали до Скадовського районного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Надія». Вони взяли участь у святковій програмі та привітали дітей подарунками та смаколиками.

«Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього, - зазначили організатори. - І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими».

 

 •  Каховський місцевий
  центр з надання БВПДДізнались про свої права й діти смт Новотроїцьке, бо до Троїцького парку, де відбулося свято, завітала фахівчиня Новотроїцького бюро Світлана Садовська, якарозповіла дітям про їх права та обов'язки, про те, як не допустити порушення своїх прав, як правильно поводитися, до кого звертатися за допомогою, а також про систему БПД.

Необхідно сказати, що наші колеги є членами комісій з питань захисту прав дитинипри райдержадміністраціях.
Так, начальниця Нижньосірогозького бюро Інеса Угорчук та заступниця начальника Великолепетиського бюро Юлія Кривов´яз взяли участьу засіданнях комісій з питань захисту прав дитини, які напередодні Дня захисту дітей пройшли в Нижньосірогозькій та Великолепетиській райдержадміністраціях з метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей.

 Picture14

 

 • Херсонський місцевий центр з надання БВПД

Заступник начальника відділу правопросвітництва  Херсонського місцевого центру, адвокат Володимир Куценко до Дня захисту дітей провів низку тематичних уроків для учнів молодших класів Херсонської ЗОШ №28. В ігровій формі Володимир Вікторович розповів дітям про обсяг їх прав та обов’язків, про неприпустимість порушення прав дітей та про гарантії держави у сфері захисту прав та законних інтересів дітей. Учні жваво дискутували, обговорюючи причини виникнення конфліктів у шкільних колективах та шляхи їх подолання. Наприкінці заходів, школярі взяли участь у конкурсі на найкращий тематичний малюнок та отримали паспорти прав дитини.

Презентацію «Конвенція ООН з прав дитини» для учнів Білозерського закладу повної загальної середньої освіти №3 провели фахівчині Білозерського бюро правової допомоги Альона Василевич та Наталія Нечай спільно з працівниками Білозерської районної бібліотеки.

Вони ознайомили дітей з положеннями Конвенції, які можна звести до чотирьох основних вимог, що мають забезпечити права дітей на виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства (Конституція).

Права, викладені в Конвенції, умовно можна поділити на три частини:

 1. Забезпечення: право володіти певними речами, отримувати певні послуги та мати доступ до них (мова йде про ім’я та громадянство, медичний догляд, освіту, відпочинок та ігри, опікування інвалідами, сиротами та біженцями).
 2. Захист: право бути захищеним від дій, що завдають шкоди дитині (наприклад від розлучення з батьками, залучення до воєнних дій, комерційної, економічної чи сексуальної експлуатації, фізичного чи психічного знущання тощо).
 3. Участь: дитина має право бути почутою, коли приймаються рішення, що стосуються її життя. Підростаючи, дитина повинна мати дедалі більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя, користуватися правами свободи думки та слова, вибору культури, релігії та мови.

Також діти з метою засвоєння матеріалу переглянули мультфільм про права дітей, після чого активно обговорювали отриману інформацію. А наші колеги відповіли на всі запитання школярів та побажали вчитися відстоювати свої права і свободи, без яких неможливо бути вільними, впевненими у собі та щасливими.

Лекцію для учнів Херсонської спеціалізованої школи №27 на тему: «Захист прав дітей».провели Володимир Куценко та Регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Херсонській області Лілія Афанасіаді. Організатори розповіли дітям про визначені законодавством права дітей, порядок та способи їх захисту. Окремо учасники заходу обговорили питання шкільного булінгу, причини його виникнення, шляхи подолання конфліктів та питання психологічного ставлення учнів до випадків булінгу.

Володимир Куценко розповів дітям про систему безоплатної правової допомоги, про діяльність Центру та про порядок звернення за отриманням безоплатної правової допомоги.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561629
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1980
1764
5847
1500344
36781
62473
1561629

Ваш IP: 172.69.63.106
Час: 2019-09-18 23:23:54
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове