Головна

Херсон: увагу молоді привернула проблема торгівлі людьми

Деталі

Як правильно обрати фірму-посередника з працевлаштування за кордоном та не стати жертвою торгівлі людьми; як отримати правову консультацію, не виходячи з дому; як перевірити, чи справедливо нарахована плата за житлово-комунальні послуги - на цих питаннях зосередили увагу фахівці Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко та Лариса Аболончикова під час правопросвітницького заходу, який 7 серпня відбувся на базі Херсонського міського центру зайнятості.

Слід сказати, що захід складався з теоретичного, інформаційного та практичного блоків і був проведений для молоді, яка шукає роботу і  розмірковує, де себе реалізувати: в Україні або за її межами. Адже традиційно вищий рівень міграційних настроїв спостерігається як раз серед молоді та осіб середнього віку. Тому лекція, присвячена питанням безпечного пошуку роботи за кордоном та як не стати жертвою торгівлі людьми, рекомендації та поради юристки були на часі. Тим більше, що, крім теоретичної частини, в якій був наданий глибокий і всебічний огляд проблеми торгівлі людьми, Олена Іпатенко на конкретних прикладах розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Не зайвими були практичні рекомендації: як перевірити фірму-посередника, на що звернути увагу при підписанні документів, по якій візі треба виїжджати для роботи за кордон, і вручена кожному учаснику пам´ятка «Як правильно обрати фірму-посередника з працевлаштування за кордоном», яку можна завантажити за посиланням.

 

Водночас правозахисниця закликала молодь, яка має міграційні настрої і хоче залишити Україну в пошуках роботи та власних життєвих перспектив, не забувати, що жертвою торговців людьми може стати будь-хто і що це доволі прибутковий бізнес, організований з метою трудового рабства, сексуальної експлуатації, жебрацтва, примусового донорства, втягнення у злочинну діяльність тощо.

Інформуючи молодь про діяльність консульських установ України за кордоном та міжнародних організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми, Олена Іпатенко зробила акцент на можливості скористатися в Україні правом на безкоштовне отримання юридичних консультацій, а також (в разі належності до відповідних категорій осіб) на захист адвоката, представництво в суді, допомогу в оформленні процесуальних документів тощо. Тож присутні отримали повне уявлення про функціонування системи БПД в Україні і на Херсонщині зокрема і як забезпечується доступ громадян до безоплатної правової допомоги.
Окрім того, молодь із зацікавленням сприйняла повідомлення про те, що за допомогою інформаційно-правової бази «WikiLegalAid», яка функціонує за принципом Вікіпедії і постійно поповнюється, можна отримати правову консультацію в режимі онлайн, а також зразки судових документів, судову практику тощо.

Інформаційний блок був присвячений загальнонаціональному проекту «Я МАЮ ПРАВО!», презентацію якого зробила начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова. Учасники зустрічі отримали докладну інформацію стосовно мети, суті та напрямів правопросвітницького проекту.

Окрім того, молодь дізналась про ініціативу Уряду «Чесна платіжка», яка  передбачає встановлення граничної та обґрунтованої ціни на тепло і гарячу воду по всій Україні та є реальним інструментом захисту прав споживачів. Присутнім було запропоновано скористатися онлайн калькулятором послуг, який розміщений на сайті Міністерства юстиції України і за допомогою якого можна самостійно вирахувати, скільки треба сплатити за тепло і гарячу воду.
 
У підсумку всі учасники зустрічі отримали нові знання стосовно безпечного пошуку роботи за кордоном, корисну інформацію про систему БПД, проект «Я МАЮ ПРАВО!» та практичні рекомендації щодо користування інформаційно-правовою базою «WikiLegalAid» та онлайн-калькулятором житлово-комунальних послуг.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
   
Infografika
   
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1781592
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1734
2386
1734
1721440
20325
83025
1781592

Ваш IP: 172.69.63.158
Час: 2019-12-09 19:44:18
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове