Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Успішна практика: 87-річний клієнт Каховського місцевого центру чекає реабілітації

Деталі

image1До Каховського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин К., за національністю поляк, сім´я якого постраждала від сталінського режиму і була репресована, а батька, звинувативши у контрреволюційній діяльності, розстріляли.

Чоловік повідомив, що радянська влада в 1935 році під приводом боротьби з так званими бандпосібниками примусово виселила його родину зі Славутського району Вінницької області, де вони постійно проживали, до Ново-Айдарського району Донецької області, позбавивши ще і майна. У 1937 році розстріляли його батька на підставі ст. 54-10 КК УРСР (за контрреволюційну агітацію). Лише через п´ятдесят два роки, у 1989 році, батька реабілітували.

З метою відновити справедливість 87-річний чоловік звернувся до Каховського місцевого центру з надання БВПД з проханням допомогти йому визнати факт політичної репресії по відношенню до себе та його родини сталінським режимом за національними мотивами та отримати статус реабілітованого відповідно до вимог чинного законодавства.

З´ясувавши всі обставини, Каховський місцевий центр з надання БВПД, підготовив та направив заяву до органів місцевого самоврядування. Але Каховська районна рада Херсонської області відмовилась у позасудовому порядку розглядати звернення клієнта з формальних підстав. Тому Каховський місцевий центр з надання БВПД згідно з наказом №01-17/502 уповноважив представляти інтереси клієнта в суді головного спеціаліста відділу представництва Надію Бойко.

Фахівчиня місцевого центру підготувала та подала позовну заяву до Херсонського окружного адміністративного суду в інтересах клієнта.

Дослідивши матеріали справи, суд прийняв рішення, яким позовні вимоги клієнта задоволено частково, а саме: визнано бездіяльність Каховської районної ради неправомірною щодо ненадання громадянину К. статусу реабілітованого та зобов'язано розглянути питання щодо встановлення громадянину К. статусу реабілітованого відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», з вирішенням цього питання на підставі вимог вищезазначеного Закону.

Не погодившись з рішенням Херсонського окружного адміністративного суду, Каховська райрада Херсонської області подала апеляційну скаргу, за результатами якої П’ятий апеляційний адміністративний суд 21 листопада 2018 року прийняв постанову, якою апеляційну скаргу районної ради залишено без задоволення, а рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 02 липня 2018 року - без змін.

Сподіваємось, що Каховська районна рада виконає рішення суду і громадянин К., сім'я якого постраждала від радянського режиму, нарешті отримає статус реабілітованого.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за наступним посиланням:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/78021428

Довідка. 20 грудня 1934 року політбюро ЦК КП(б)У ухвалило рішення «Про переселення з прикордонних районів», яким передбачався комплекс заходів зі «зміцнення прикордонної смуги». Зокрема, райони й села з польським та німецьким населенням у першу чергу мали бути «очищені» від «неблагонадійного й антирадянського елементу».

23 січня 1935 року Політбюро ЦК КП(б)У прийняло постанову «Про виселення з прикордонних районів 8300 господарств з оборонних поглядів і про переселення до прикордонних районів 4000 найкращих колгоспників з Київської та Чернігівської областей». У 1935 році при виселенні селянських господарств з прикордонних районів Вінницької області і доприселенні їх у східні райони УСРР (на час утворення СРСР назва республіки була Українська Соціалістична Радянська Республіка. Згідно з Конституцією 1937 року, порядок слів у назві республіки було змінено на «Українська Радянська Соціалістична Республіка» (УРСР). Територія УСРР/УРСР зазнала низки змін і остаточно сформувалася 1954 року – примітка Авт.). Згоди у селян не запитували. Для означення примусового виселення вживається дефініція «депортація». Під час депортації у лютому-березні 1935 року головним критерієм була національна ознака та ймовірна нелояльність депортованих господарств /родин/ сімей радянській владі. 

Згідно з даними довідки НКВС СРСР від 15 липня 1935 року про виселення кулачества та антирадянського елемента у першому півріччі 1935 року з прикордонних районів виселено 8329 господарств, зокрема зі Славутського району Вінницької області протягом лютого-березня 1935 року депортовано 305 господарств. Згідно з постановою ЦК КП(б)У від 23 січня 1935 року Ново-Айдарський район Донецької області був виділений для переселенців польської національності. До Ново-Айдарського району Донецької області було депортовано із західних областей УСРР протягом лютого-березня 1935 року 100 господарств. Цей факт є загальновідомим, встановлений архівними історичними документами колишнього СРСР.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1512436
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
310
2091
14423
1442700
50061
62269
1512436

Ваш IP: 162.158.79.36
Час: 2019-08-25 03:55:50
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове