Олена Садловська розповіла радіослухачам про порядок оформлення спадщини

Деталі

image1Про порядок оформлення спадщини, черговість спадкування, «відумерлість спадщини» розказала на радіо «Нова Каховка» головний спеціаліст Нижньосірогозського бюро безоплатної правової допомоги Олена Садловська.

Як відомо, порядок вступу у спадщину суворо регламентований, і процес її оформлення умовно можна поділити на три етапи: вступ у спадщину; отримання свідоцтва про право на спадщину; реєстрація права власності на спадщину.

Сьогодні мова йтиме про перший етап – вступ у спадщину. Олена Садловська відповіла на запитання ведучої рубрики «Мовою закону» Вікторії Раєвської.

image2- На що слід звернути увагу людині перед початком оформлення спадщини? З чого саме потрібно почати?

- Відомо, що вступ у спадщину залежить від того, яким чином він здійснюється. Законодавець розмежовує вступ у спадщину за законом і за заповітом. Отже якщо людина, яка померла, склала заповіт, то і спадкування буде здійснюватися за заповітом, а коли його немає – то за законом. Тому спадкоємцям необхідно переглянути всі документи, які залишилися після смерті особи, і з’ясувати, чи немає заповіту.

З’ясувавши, які є документи, спадкоємці особисто подають нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а вразі, якщо воно невідоме – місцезнаходження нерухомого майна, або його основної частини.

– У нас вже лунало таке слово, як «спадкоємець». Хто саме має право на прийняття спадщини?

– Спадкоємцями за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно із законодавством України, пріоритетним правом успадкування володіють спадкоємці першої черги в тих випадках, якщо спадкодавець не залишив заповіту. Тобто, йдеться про непорушність черговості спадкування.

Отже, спадок переходить до спадкоємців першої черги, якими є найближчі родичі спадкодавця (чоловік/дружина, діти, батьки). Якщо ж такі відсутні, право спадкоємства переходить до 2 черги, і так далі може переходити аж до 5 черги спадкування – тобто до інших родичів спадкодавця до шостого ступеня спорідненості включно.

Але якщо є спадкоємці першої черги, то вони можуть абсолютно спокійно звертатись до нотаріуса, який відкриє спадкову справу, і починати процес вступу в спадщину.

Що стосується спадкоємців за заповітом, то це можуть бути будь-які фізичні і юридичні особи, незалежно від сімейних або споріднених зв’язків із спадкодавцем.

– А що робити, якщо в померлої особи немає спадкоємців і не складено заповіт? До кого переходить його майно?

– У цивільному законодавстві є таке поняття, як «відумерлість спадщини». У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Більш детально – у рубриці «Мовою закону» на радіо «Нова Каховка»:

 

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
ATO
   
Wiki banner
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Кількість переглядів сайту  

1107626
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
920
2069
10539
1040815
28879
60461
1107626

Ваш IP: 162.158.79.24
Час: 2019-02-16 14:07:58
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове