Благодійний внесок чи хабар?

Деталі

BVH00«Темою дня» на Українському радіо.Херсон стало питання отримання благодійних внесків сільськими, селищними радами та громадськими організаціями для розвитку територіальних громад.
Ведуча програми Оксана Корінна на початку програми нагадала слухачам, що голову Музиківської ОТГ Савелія Лейбзона правоохоронні органи підозрюють у неправомірній вигоді. Так, очільника Музиківської ОТГ підчас передачі йому підприємцем банківського чеку на суму 100 000 грн. затримали правоохоронці за підозрою у отриманні хабаря.


Як пояснює сам голова Музиківської ОТГ, вказані кошти підприємець добровільно перерахував на рахунок ГО «Музичани», яка опікується розвитком соціальної сфери, як благодійний внесок на розвиток територіальної громади.
Чому дана транзакція викликала питання у правоохоронців? Що каже чинне законодавство України про благодійні внески до сільських, селищних рад та громадських організацій?
Відповіді на ці питання шукали ведуча програми «Тема дня» Оксана Корінна з гостями студії - заступницею директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Оленою Іпатенко та екс-мером міста Гола Пристань Анатолієм Негрою.

BVH01

Анатолій Негра, коментуючи затримання Савелія Лейбзона, вказав на недосконалість законодавства у сфері благодійних внесків до сільрад, що, на його думку, призводить до ускладнення ситуації з розвитком територіальних громад, адже пожертви небайдужих громадян до органів місцевого самоврядування значно прискорюють розвиток сіл та в подальшому ведуть до зростання добробуту людей, які там проживають.

BVH02

Олена Іпатенко, аналізуючи ситуацію та чинне законодавство України, яким регулюються питання благодійних внесків до бюджетних установ та громадських організацій, пояснила, що одним із принципів діяльності громадських організацій, як різновиду громадських об’єднань, є відсутність майнового інтересу їх учасників. У свою чергу ГО мають право отримувати благодійні внески та пожертви, які використовують за напрямками діяльності та подають відповідну звітність до ДФС про отримання та використання таких коштів та майна. 

Фахівчиня системи БПД наголосила, що законодавством передбачено можливість отримання благодійних внесків та пожертв органами місцевого самоврядування. Відповідно до Бюджетного кодексу України благодійні внески та дарунки включаються до власних надходжень бюджетних установ (до яких відносяться у тому числі і сільські, селищні ради) і включаються до спеціального фонду бюджету. Благодійна допомога, яка отримується бюджетними установами, обов’язково повинна характеризуватися такими формами, як безкорисливість, добровільність та цільова спрямованість.
      
Докладніше – у програмі «Тема дня» з Оксаною Корінною, відеотрансляцію якої можна переглянути на сторінці «Українського радіо. Херсон» у ФБ за посиланням:
https://www.facebook.com/suspilne.tavriya.1/videos/291707695084451/

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561602
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1953
1764
5820
1500344
36754
62473
1561602

Ваш IP: 172.68.65.241
Час: 2019-09-18 23:21:37
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове