Пільги для дітей учасників ООС (АТО)

Деталі

PZ001 червня, у Міжнародний день захисту дітей та в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», на Українському радіо.Херсон вийшов черговий випуск програми «Право знати», в якому заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко розказала  про пільги, які передбачені для дітей, чиї батьки є учасниками ООС (АТО).

 

Правозахисниця розповіла, які на сьогодні існують пільги для дітей учасників ООС (АТО).
Це право на:

 • першочергове надання місць у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах;
 • безоплатне харчування;
 • оздоровлення та відпочинок;
 • державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Докладніше – у програмі «Право знати», радіотрансляцію якої можна переглянути на сторінці «Українського радіо. Херсон» у ФБ або на YouTube.

YouTube

PZ01

Як повідомила юристка, для першочергового надання місць у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах потрібно подати до навчального закладу довідку, що батька/матір призвали на службу або довідка чи посвідчення учасника ООС (АТО).

 • Безоплатне харчування передбачено для дошкільнят та учнів 1-11 класів,
  батьки яких є учасниками ООС (АТО).

  Олена Іпатенко пояснила, що для звільнення від плати за харчування дітей у садках та школах батьки мають підтвердити безпосередню участь в ООС (АТО) одного з членів сім’ї, тобто подати один із документів: довідку, що батька/матір призвали на службу або довідку чи посвідчення учасника ООС (АТО). Ці документи варто подати безпосередньо керівництву загальноосвітнього та/або дошкільного навчального закладу, яке зобов’язане їх розглянути.

 • Оздоровлення та відпочинок передбачено дітям 7-18 років
  не більше одного разу на рік.

  Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» діти учасників ООС належать до категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
  Оздоровлення та відпочинок дітей учасників ООС здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.
  Документи подаються до органу соціального захисту населення міських та районних держадміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника ООС (АТО).

 • Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти:
  - повна або часткова оплата навчання;
  - соціальна стипендія;
  - безоплатне забезпечення підручниками;
  - безоплатне (з пільговою оплатою) проживання в гуртожитках.

  Надається дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, держава забезпечує цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.

  Документами, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки, є:
  1) для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій;
  2) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);
  3) для членів сім’ї осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції, — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

  У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.

  Заява подається на ім’я керівника навчального закладу із зазначенням конкретних видів підтримки та завіреними копіями вищевказаних документів. Державна цільова підтримка надається за рішенням керівника відповідного навчального закладу.   

Якщо виникли додаткові питання правового характеру -
телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи БПД

    0 800 213 103
    (цілодобово, безкоштовно в межах України),
де можна отримати наступну інформацію:

 • контакти та зв'язок з усіма центрами з надання БВПД та бюро правової допомоги;
 • консультування з питань надання безоплатної правової допомоги;
 • інформування про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини;
 • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань.
Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1561638
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1989
1764
5856
1500344
36790
62473
1561638

Ваш IP: 162.158.79.54
Час: 2019-09-18 23:24:35
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове