У Херсоні вивчали рівень комунікації між органами влади, місцевого самоврядування та громадянами

Деталі

13 червня Херсон вдруге відвідали представники Києво-Могилянської академії та Академії Фольке Бернадотта (Швеція), які в рамках проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» зустрілись з представниками органів місцевого самоврядування, громадськості, правозахисниками та провели первинне правове дослідження.

Участь у фокус-групі взяли й наші колеги – Марина Єлисєєва, Олена Іпатенко (Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області),  Денис Милокостий, Фелікс ШмигольВолодимир Куценко (Херсонський місцевий центр з надання БВПД), які разом з партнерами - ІРЦ «Правовий простір», ГО «Десяте квітня», ГО «Всеукраїнська організація людей з інвалідністю «Велід», ГО «КримSOS»  проаналізували актуальні питання, пов'язані з наданням адміністративних послуг вразливим групам населення, включаючи переселенців зі Сходу та Криму, військовослужбовців та їх родин.

 

 

На основі результатів дослідження будуть розроблені рекомендації для місцевої влади - як має діяти публічна адміністрація в умовах верховенства права, як покращити надання послуг вразливим групам населення (включаючи ВПО і військовослужбовців) тощо.

Досліджували рівень комунікації між органами влади, місцевого самоврядування та інституціями громадянського суспільства експерт проекту Олексій Цельєв та професор кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін НаУКМА Анатолій Заєць.

Гості повідомили, що Центр дослідження верховенства права Києво-Могилянської академії спільно з Академією Фольке Бернадотта (Швеція) з 2014 року реалізовують дослідницький проект «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні». За цей час у різних містах України пройшла низка дослідницьких та освітніх заходів, і у 2018 році був підготовлений звіт «Верховенство права та окуповані території Донбасу та Криму».


Правозахисники, які безпосередньо стикаються з вирішенням правових проблем переселенців та учасників ООС (АТО), поділилися своїм баченням поліпшення ситуації.
Так, юристка ГО «Десяте квітня» Анна Найдьонова акцентувала увагу на проблемах, з якими стикаються мешканці Криму при отриманні довідки про взяття на облік як ВПО, при оформленні (вперше) паспорта громадянина України, для чого потрібні живі свідки з Криму тощо. «Можна уявити собі, - констатувала юристка, - які це фінансові витрати, втрата часу, не кажучи вже про перетин адміністративного кордону». Щоб уникнути довжелезних черг, бажано виділити для кримчан окрему одиницю для вирішення цих питань, лунали пропозиції про доцільність залучати до збору документів громадські організації через соціальне замовлення тощо

Експерти стверджують, що дослідження продемонструвало надзвичайно великий комплекс проблем, які мають окремо вирішуватися державою та муніципалітетами спільно з інститутами громадянського суспільства.

Саме тому у 2019 році проект має на меті здійснити прикладне комплексне дослідження на рівні ОМС.

Головним завданням є вивчення умов і специфіки взаємодії ОМС та ОДВ у різних містах України щодо вирішення питань статусу ВПО та військовослужбовців, захисту їхніх прав, інтеграції в життя громад тощо.

 

km07

Директорка Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марина Єлисєєва окреслила ряд проблем, з якими стикаються працівники системи БПД, надаючи допомогу переселенцям - питання порядку прийняття та оформлення спадщини, визнання права власності на спадкове майно, що залишилось на окупованих територіях, та звернула увагу на недостатню комунікацію ОМС з населенням взагалі і ВПО зокрема.


Керівник ГО «Всеукраїнська організація людей з інвалідністю «Велід» Віктор Булка озвучив проблему доступності закладів та установ для людей з обмеженими можливостями та маломобільних груп.
Директорка ІРЦ «Правовий простір», голова правління Мережі правового розвитку Наталя Бібмбірайте зазначила, що усе це потребує внесення змін до закону «Про забезпечення прав і свобод громадян і правовий режим на тимчасово окупованій території України», тим більше що одним із завдань програми «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» є донесення результатів дослідження до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України і профільних комітетів ВРУ, які є бенефіціарами проекту. 

«Отже, учасники херсонської фокус-групи зробили суттєвий внесок у цей процес», - впевнена пані Наталя.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1649041
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1320
2299
1320
1584227
59613
64580
1649041

Ваш IP: 172.69.62.215
Час: 2019-10-21 13:38:41
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове