Правовий захист біженців та осіб без громадянства

Деталі

Про забезпечення безоплатною правовою підтримкою біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, говорили фахівчині Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та Лариса Аболончикова під час робочої зустрічі, яка відбулась у Міжнародний день біженців в Управлінні Державної міграційної служби України в Херсонській області.

Як відомо, Україна є країною призначення і транзитною країною для осіб, які потребують міжнародного захисту, а також економічних мігрантів, які намагаються потрапити до країн Євросоюзу. За даними Державної міграційної служби України та УВКБ ООН, станом на 1 січня 2019 року в Україні зареєстровано 6 тис. 408 шукачів притулку, 35 тис. 650 осіб без громадянства та 3 тис. 620 біженців, велика кількість яких сконцентрована в Києві та Одесі.

На наше запитання щодо кількості біженців на Херсонщині, перша заступниця начальника УДМС у Херсонській області Яна Агапкіна зауважила, що на Херсонщині біженців немає, на відміну від Одеси, де шукачів захисту і притулку набагато більше: «Тому було прийнято рішення, що виконання завдань у сфері реалізації положень законодавства про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту у межах Миколаївської, Херсонської та Одеської областей покласти на міграційну службу Одещини. Але якщо до нас звертаються іноземці із заявою щодо отримання статусу біженця, то ми повинні прийняти таку заяву і відправити до Одеси».

«Шукачі притулку та особи, які потребують додаткового захисту, повинні дотримуватися певних державних норм та процедур», - пояснила в.о. начальника відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Катерина Бурзі, зазначивши, що Державна міграційна служба України може надати два види статусу: статус біженця та статус особи, яка потребує додаткового захисту.

«Якщо говорити про правовий захист представників цих категорій, то відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, мають право на всі види правових послуг, передбачених законодавством. Право на всі види правових послуг, у тому числі й на захист адвоката, представництво в суді, оформлення процесуальних документів,  мають також й іноземці та особи без громадянства, затримані з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, з моменту затримання», – проінформувала працівників УДМС заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко.

Учасники зустрічі також обговорили питання взаємодії та подальшої співпраці, спрямованої на дотримання прав біженців та осіб без громадянства.

Про те, що працівники УДМС досконало знають нормативно-правову базу і діють згідно з чинним законодавством пересвідчилися представниці системи БПД під час планового заняття зі службової підготовки.

Після обговорення робочих питань Олена Іпатенко розказала про порядок інформування Регіонального центру з надання БВПД про випадки затримання осіб, проаналізувала нормативно-правову базу, відповіла на запитання працівників міграційної служби, розібравши конкретні ситуації, а начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова презентувала  плакати та буклети, розроблені в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», які у вільному доступі відтепер знаходяться в приміщенні УДМС.

Для біженців та осіб без громадянства повідомляємо контакти організацій, які займаються проблемами біженців в Україні:

 • Благодійний фонд «РОКАДА» (соціальна допомога): e-mail: [email protected]
 • Відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України в області: м. Київ, 01073; вул. Петропавловська, 11; тел.(044) 468-01-01; сайт: www.kyiv-obl.gov.ua
 • Програма юридичної допомоги HIAS в Україні (безкоштовні юридичні консультації): м. Київ, 03056; вул. Дашавська, 22;
  тел.: (044)453-16-53; факс: (044) 453-16-50; e-mail: [email protected]
 • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (представництво в Україні): м. Київ, 01015, вул. Січневого повстання, 32а;
  тел.: (044)288-94-24, (044)288-96-86; факс: (044)288-98-50; сайт: www.unhcr.org.ua; e-mail: [email protected]

Якщо виникли додаткові питання правового характеру – телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи БПД
0 800 213 103
(цілодобово, безкоштовно в межах України),
де можна отримати наступну інформацію:

 • контакти та зв'язок з усіма центрами з надання БВПД та бюро правової допомоги;
 • консультування з питань надання безоплатної правової допомоги;
 • інформування про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини;
 • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань.
Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1727801
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1562
2617
4179
1664334
49559
88743
1727801

Ваш IP: 172.68.65.235
Час: 2019-11-19 16:09:33
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове