Як діяти людині, коли порушуються її конституційні права

Деталі

Конституція незалежної України,  як відомо,  є однією з наймолодших і, відповідно, найсучасніших: автори намагалися по максимуму закласти в неї прийняті на той час у демократичній світовій спільноті основоположні права і свободи громадянина. Але чому права людини в Україні порушуються? Чи може світ так стрімко змінюється, що Основний закон вже не відповідає сучасним реаліям? Чи допоможуть покращити ситуацію з правами людини чергові зміни в законах, а можливо, потрібно змінювати щось інше? Про це у прямому ефірі на Українському радіо. Херсон говорили заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та ведуча ток-шоу «Тема дня» Юлія Шейко.

Необхідно сказати, що в ході програми, яка вийшла у день 23-ї річниці Конституції України, Олена Іпатенко не тільки проаналізувала найбільш цінні статті, які закріплюють права людини, але й надала корисні поради стосовно того, як діяти людині, коли порушуються її конституційні права, та поділилась роздумами з приводу таких вирішальних питань:

  • Які зміни особисто Ви внесли б до Конституції з метою покращення дотримання прав людини та чи не застаріла наша Конституція?

  • Чи не здається Вам, що основні проблеми з конституційними правами людини пов’язані не з текстом її статей і навіть не з порушенням цих статей, а із загальним ставленням до цього документу як з боку політиків, так і з боку громадян?

  • Чи є наразі якісь ознаки «дорослішання» населення у цьому плані?

 

Говорячи про вирішення правових проблем мешканців Херсонщини, спікер торкнулась й теми розвитку інституту омбудсмена, який займає важливе місце в розвинутих демократичних країнах, та відповіла на ряд запитань: 

  • Хто такий Омбудсмен, які сфери він контролює, у яких випадках можна звернутися до Уповноваженого з прав людини?

  • Чи можна назвати Омбудсмена альтернативним способом захисту прав людини?

  • Які вимоги до оформлення звернення і що робить Омбудсмен за результатами розгляду звернень?

  • Чи може Омбудсмен брати участь у судовому процесі?

Відповіді на ці та інші питання  можна отримати, переглянувши відеотрансляцію «Теми дня» у Фейсбуці на Українському радіо. Херсон.
Facebook Facebook 

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1649006
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1285
2299
1285
1584227
59578
64580
1649006

Ваш IP: 162.158.78.137
Час: 2019-10-21 13:27:35
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове