Консультація юриста: нарахування пені на комунальні послуги

Деталі

Два місяці тому вступив в силу Закон України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким кожний громадянин, що  має борги, повинен сплатити додатково ще й пеню. Кому і як нараховується пеня та які наслідки матиме несвоєчасна оплата комунальних послуг – цим питанням був присвячений черговий ефір авторської програми «Право знати» на Українському радіо. Херсон.  Юристка Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко нагадала, що статтею 26 вищезазначеного закону передбачена відповідальність за неналежне виконання договору, а саме нарахування пені, та пояснила, у яких випадках пеня не нараховується і як вберегтися  від її нарахування.

Консультацію юристки можна завантажити/прослухати (МР3) або перейти далі по тексту.
Слухати Ефір від 27 липня 2019 р.

PZ01

Який розмір пені?
 
У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 % суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.
 
Кому і як нараховується пеня?
 
Пеня нараховується на заборгованість, що виникла після 1 травня 2019 року.
Нарахування пені починається з першого робочого дня, який є наступним за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.
 
Кому не нараховується пеня?
 
Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.
 
Як вберегтись від нарахування пені?
 
Пеня не нараховується, якщо споживач вчасно оплачує рахунки за електроенергію. Наприклад, якщо Ви отримали рахунок 16 травня, то маєте протягом 10 робочих днів здійснити оплату. Нарахування пені починається з 11-го робочого дня у розмірі 0,01% від боргу.
 
Які наслідки несплати комунальних послуг?
 
Виконавець комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу електричної енергії та природного газу) має право обмежити (припинити) надання відповідної комунальної послуги її споживачу незалежно від обраної моделі організації договірних відносин у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця. Таке попередження надсилається споживачу не раніше наступного робочого дня після спливу граничного строку оплати комунальної послуги, визначеного законодавством та/або договором про надання відповідної комунальної послуги.
 
Постачання комунальної послуги відновлюється в повному обсязі протягом наступного дня з дати повного погашення заборгованості за фактично спожиті послуги чи з дати укладення угоди про реструктуризацію заборгованості.

Якщо виникли додаткові питання правового характеру -
- телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи БПД

0 800 213 103
(цілодобово, безкоштовно в межах України),
де можна отримати наступну інформацію:

  • контакти та зв'язок з усіма центрами з надання БВПД та бюро правової допомоги;
  • консультування з питань надання безоплатної правової допомоги;
  • інформування про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини;
  • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань.
Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1897259
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1728
2059
6598
1829764
54099
81893
1897259

Ваш IP: 172.69.63.144
Час: 2020-01-22 18:26:21
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове