Де і які послуги отримати: організаційна модель надання безоплатної правової допомоги

Деталі

Незважаючи на те, що розбудова системи безоплатної правової допомоги розпочалася в Україні у 2013 році, багато хто з пересічних громадян досі не знають, де і які юридичні послуги можна отримати. Тому фахівці Регіонального центру з надання БВПД презентують розроблену організаційну модель надання безоплатної правової допомоги у Херсонській області.

Завантажити / Відкрити інфографіку Download PDF

Шість років тому в кожному обласному центрі для надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі були створені регіональні центри, які, до речі, забезпечують доступ до правосуддя в середньому 700 тис. підозрюваним і обвинуваченим щорічно. У 2015-му відкрилися місцеві центри, які надають як первинну, так і вторинну правову допомогу в цивільних та адміністративних справах. А з вересня 2016-го можливість отримати юридичні консультації з´явилась у мешканців самих віддалених населених пунктів області, бо для них відкрилися бюро правової допомоги.


Слід нагадати, що первинна правова допомога надається безкоштовно всім без винятку громадянам і полягає в консультуванні з юридичних питань, роз’ясненні законодавства. Вторинна правова допомога передбачає безкоштовний доступ до правосуддя, тобто захист адвоката, безкоштовне складання процесуальних документів, представництво інтересів клієнта в суді тощо. На вторинний рівень правової допомоги можуть претендувати громадяни, які належать до соціально незахищених і вразливих верств населення.


На Херсонщині система БПД представлена через Регіональний центр з надання БВПД; чотири місцеві центри з надання БВПД – Бериславський, Голопристанський, Каховський, Херсонський та 16 бюро правової допомоги. Наразі з Регіональним центром на підставі контрактів співпрацює 64 адвокати, ще 20 адвокатів співпрацюють з місцевими центрами. Крім того, така допомога надається фахівцями місцевих центрів та бюро правової допомоги області.

Завдяки злагодженій роботі, фаховості адвокатів і працівників, на яких покладена важлива правозахисна місія, 20 тис. 230 громадян протягом минулого року отримали первинну і ще 4 тис. 621 людина - вторинну правову допомогу. За перше півріччя 2019 року первинну правову допомогу отримало 10 тис. 204 особи, вторинну - 2 тис. 232 особи. Ці цифри доводять, що такі послуги потрібні, затребувані, і цій сфері необхідно приділяти належну увагу. Натомість не всі працівники судів, прокуратури, міських рад, райдержадміністрацій, направлячи громадян до установ системи БПД, знають, що юридичну консультацію громадяни можуть отримати виключно в місцевих центрах або бюро правової допомоги. 

У зв´язку з цим Регіональний центр з надання БВПД розробив організаційну модель надання безоплатної правової допомоги у Херсонській області, яка допоможе зорієнтуватися не тільки представникам органів місцевого самоврядування, державної влади або інших державних установ, але й пересічним громадянам.

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1897262
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1731
2059
6601
1829764
54102
81893
1897262

Ваш IP: 172.69.62.173
Час: 2020-01-22 18:26:55
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове