Консультація юриста: як захиститися від незаконних дій колекторів

Деталі

Нав´язливі дзвінки, «листи щастя», погрози – так «професійні вибивачі боргів» тероризують українців і херсонців зокрема, які з різних причин не сплачують кредити, є поручителями або мають заборгованість за комунальні послуги. Але одна справа, коли позичальник навмисно не платить, накопичуючи борги, і зовсім інша - коли колектори вимагають гроші у людей, які до цього не мають жодного відношення. Хто такі колектори? Чи законна їх діяльність? Як захиститися від незаконних дій колекторів? – про це у прямому ефірі на Українському радіо.Херсон говорили ведуча програми Тетяна Герман і гостя студії, заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко.

Варто сказати, що колекторські фірми з´явились в Україні не так давно: після «банкопаду» 2013-2016 рр., коли з ринку пішли 96 банківських установ,  утворився цілий сегмент економіки так званого позасудового врегулювання безнадійної кредитної заборгованості. З 2017 року у колекторських фірм побільшало клієнтів, адже Фонд гарантування вкладів передав проблемні кредити збанкрутілих банків колекторам. 
З огляду на це Олена Іпатенко пояснила, у якому випадку проблемна заборгованість може бути продана третім особам і які методи використовують колектори. 
Не залишилося поза увагою юристки й питання щодо захисту особистих даних. До речі, одними із найбільш злісних порушників Закону «Про захист персональних даних», як вважають у держслужбі із захисту цих даних,  є колекторські контори. Скарги на колекторів становлять 70% загальної маси заяв українців, які оскаржують передачу своїх персональних даних. 
Обговорюючи питання закриття кредитів, правозахисниця пояснила, на що треба звернути увагу, щоб потім - через рік або навіть два - не турбували  колектори. Також вона розглянула ситуацію з кредитними картками, коли людина погасила кредит, а картка не закрита, і банк бере відсотки за її обслуговування. Як бути тут? Які права має банк, а які - власник картки? У випадку, коли банк збанкрутів, а сума виплат ще не погашена, як діяти позичальнику?

«Дізнавайтеся про свої права, захищайте себе і свою родину!» - закликала наприкінці ефіру ведуча Тетяна Герман, а ми пропонуємо переглянути програму «Про це говорять», перейшовши  на сторінку Українського радіо. Херсон у ФБ за посиланням:  https://www.facebook.com/suspilne.tavriya.1/videos/338499793738574

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1897258
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1727
2059
6597
1829764
54098
81893
1897258

Ваш IP: 173.245.54.102
Час: 2020-01-22 18:26:16
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове