Херсонщина: участь фахівців системи БПД у міжнародних проектах

Деталі

Як захистити своє приватне життя? Як протистояти наклепу у ЗМІ?
Які існують механізми захисту прав у сфері інформації?
Про це говорили учасники П’ятої  щорічної міжуніверситетської школи з тематичних питань прав людини у міжнародному та європейському праві, в роботі якої взяв участь з начальник Новокаховського бюро правової допомоги Іван Гладишенко.

Слід додати, що у свої 24 Іван Гладишенко має три вищі освіти та володіє двома іноземними мовами. Він – молодий юрист, науковець, викладач у Новокаховському гуманітарному інституті, член European Law Students Association.

Протягом п´яти днів інтенсивного навчання, яке проходило в Києві, учасники школи мали змогу прослухати лекції та долучитися до виконання практичних завдань разом із провідними спеціалістами у галузі прав людини – Павлом Пушкарем, Хасаном Бакірчі, Костасом Параскевою, Миколою Гнатовським, Світланою Хилюк, Андрієм Пазюком, Олесею Отрадновою, Розаною Лемут-Стрле, Кевіном Стівсом - на такі теми:

  • визначення основних понять у відповідності до європейських стандартів та у тлумаченні ЄСПЛ - право на доступ до інформації, інформаційне безладдя, цифрова епоха, соціальні мережі та інтернет-медіа, право на приватність і захист персональних даних;
  • допустимі обмеження свободи вираження поглядів та стримувальний ефект;
  • право на приватність публічних осіб та право на інформацію;
  • бездіяльність держави та стримувальний ефект на свободу вираження поглядів: практика ЄСПЛ;
  • право на інформацію та інформаційне безладдя;
  • право на інформацію та його цінність для громадської підзвітності;
  • право на доступ до інформації та свободу вираження поглядів у міжнародному праві;
  • захист свободи вираження поглядів у кримінальному праві: практика ЄСПЛ та український контекст;
  • заходи щодо виконання рішень ЄСПЛ.

За словами Івана Гладишенка, у надзвичайно інформативному та практичному п´ятиденному курсі були розкриті актуальні питання у сфері свободи слова та доступу до інформації. Завдяки лекціям визначних науковців та практиків у сфері європейського права ми отримали унікальні знання, а проведення моделювання судового засідання Європейського суду з прав людини у приміщенні Верховного Суду додало безцінного досвіду: учасники розділилися на групи – представники заявника, представники держави, судді, представники третьої сторони (громадської організації) та представники Комісара з прав людини Ради Європи – і продемонстрували набуті знання на практиці. Розгляд справи нагадував справжній судовий процес ЄСПЛ і відбувався, як і вся школа, англійською мовою.

Окрім того, учасники школи напрацювали пропозиції щодо змін у сфері захисту права на інформацію, а також захисту від неправдивої інформації. За результатами навчання, Іван Гладишенко запропонував ідею щодо реалізації метапошукового застосунку, який допоможе фільтрувати неправдиву інформацію та fake-news. Створення та реалізація застосунку впроваджуватиметься на громадських засадах.
Варто відзначити, що напрацювання нашого колеги, отримані ним знання та досвід, будуть застосовані для детального вивчення сучасних європейських практик захисту громадян з метою надання правової допомоги тим, хто її потребує.
 
Захід відбувся за підтримки Проєкту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні»  та Програми з верховенства права та прав людини Координатора проєктів ОБСЄ в Україні у співпраці з Інститутом міжнародних відносин та юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Українським католицьким університетом та Верховним Судом.

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1970397
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1797
2376
1797
1908623
49442
77795
1970397

Ваш IP: 172.68.65.187
Час: 2020-02-17 15:37:34
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове