У Херсоні вшанували пам’ять загиблих українських бійців та обговорили ряд питань щодо захисту прав затриманих осіб, біженців та осіб без громадянства

Деталі

Хвилиною мовчання за загиблими захисниками України розпочалась 29 серпня міжвідомча робоча зустріч, яка зібрала в Регіональному центрі з надання БВПД у Херсонській області представників різних відомств, які реалізують державну політику у сфері захисту прав затриманих осіб, іноземців, біженців та осіб без громадянства, здійснюють правову підтримку ВПО та інших вразливих категорій осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.   

У вказаному заході, організованому Регіональним центром з надання БВПД у Херсонській області, взяли участь представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ісмаїл Халіков та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Оксана Тропіна, начальник відділу прокуратури Херсонської області Сергій Донєв, заступники начальників СУ та УОАЗОР ГУНП Артур Пайлеванян і Костянтин Дегтерьов, старший інспектор з особливих доручень УЗПЛ НПУ Ілля Андрійовський, старший інспектор з особливих доручень Управління патрульної поліції Валентина Єрьоменко, начальник сектору Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС Костянтин Довбеус і начальник групи по роботі з іноземцями Херсонського прикордонного загону Михайло Юдін, керівники структурних підрозділів УДМС області Микола Новіков та Аліна Демидова.  Систему БПД представляли Олена Іпатенко, Лариса Аболончикова, Денис Милокостий та Володимир Куценко.

Привітавши гостей, заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко повідомила, що цього року українці вперше офіційно відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Цю дату було обрано не випадково, оскільки 29 серпня 2014 року на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

Варто зазначити, що приводом для організації міжвідомчої зустрічі слугувала така подія: за результатами моніторингового візиту до Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, працівники Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини засвідчили порушення права на безоплатну вторинну правову допомогу. 
З огляду на це учасники зустрічі розглянули ряд важливих питань у контексті недопущення порушень прав осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину, затриманих на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання з метою приводу або обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, під час застосування адміністративного затримання чи адміністративного арешту. 

У зв´язку з неоднозначним тлумаченням вимог законодавства у сфері надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема Порядку інформування центрів з надання БВПД про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1363 (зі змінами), в частині призначення захисника іноземцям та особам без громадянства, Олена Іпатенко пояснила, хто згідно з вказаним Порядком інформування є суб´єктами подання інформації і про які види затримання слід інформувати.

Директор Херсонського місцевого центру з надання БВПД Денис Милокостий  повідомив про порядок звернення за отриманням первинної та вторинної правової допомоги, нагадавши, що всі громадяни України, біженці, особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть безкоштовно отримати в  місцевих центрах з надання БВПД та бюро правової допомоги юридичну консультацію, роз´яснення з правових питань, а вже право на безоплатну вторинну правову допомогу мають визначені законом категорії осіб.

Окрім того, він розповів, як налагоджена робота дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги в установах виконання покарань, з якими проблемами стикаються співробітники Херсонського місцевого центру з надання БВПД і як індивідуальні консультації допомагають засудженим особам вирішити проблеми у правовий спосіб.

 

Кожен із присутніх поділився інформацією щодо захисту прав затриманих осіб. Разом з тим учасники зустрічі виокремили проблеми, які виникають у повсякденній роботі та які на даний час не мають шляхів рішення через недосконалість та неузгодженість між собою нормативних-правових документів.

Йшла мова і про неймовірні труднощі, з якими стикаються звільнені особи при спробі отримати паспорт. Особливо гостро ця проблема стоїть перед тими, хто раніше проживав у Криму та Донбасі. Відсутність паспорту автоматично призводить до того, що звільнена особа позбавляється можливості реалізувати свої права, порушуються ряд норм, закладених в Загальній декларації прав людини та ст.21 Конституції України. Навіть потрапити додому колишні жителі Криму не в змозі. За словами правоохоронців, звільнені особи, не витримуючи навантаження, навмисно скоюють злочини, аби тільки повернутися до виправної колонії, де не треба доводити, що він громадянин України.

Адже, за словами працівників міграційної служби, найбільш складним і довготривалим процесом залишається перевірка належності осіб до громадянства України.

pzu04 2

Не залишились поза увагою присутніх й проблеми наших громадян з окупованого Криму, насамперед,  при перетині адміністративної межі з АРК дітей з одним із батьків, знову ж таки оформленні паспортів  та багато інших. Ісмаїл Халіков поділився наболілим і запропонував ініціювати прийняття спеціальних нормативно-правових актів, які б спрощували громадянам України – мешканцям Криму відповідні процедури.

Особливу увагу присутні приділили питанню правової підтримки іноземців та осіб без громадянства, забезпечення права на безоплатну правову допомогу біженцям та особам, які потребують додаткового або тимчасового притулку. У зв´язку з цим у представників ДМС Миколи Новікова та Аліни Демидової виникли питання щодо інформування Регіонального центру про адміністративні затримання вказаної категорії осіб та надання їм БВПД, на які Олена Іпатенко надала вичерпні відповіді.
Обговорюючи перспективи подальшої спільної роботи в контексті забезпечення прав затриманих осіб, біженців, осіб без громадянства та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, зокрема права на безоплатну правову допомогу, а також їх соціального захисту, забезпечення медичної допомоги та базових потреб, учасники зустрічі запропонували сприяти створенню у місті реабілітаційного центру для осіб, які не можуть самостійно соціалізуватися, влаштуватися на роботу тощо. 

За результатами зустрічі запланована подальша спільна робота у сфері забезпечення дотримання прав затриманих осіб, зокрема, проведення спільних тематичних правопросвітницьких заходів, залучення фахівців системи БВПД Херсонщини до проведення занять зі службової підготовки серед особового складу ГУНП, ДПС, прокуратури, ДМС, проведення за потреби семінарів для адвокатів системи БПД із залученням фахівців різних відомств тощо.

 

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1970333
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1733
2376
1733
1908623
49378
77795
1970333

Ваш IP: 162.158.79.144
Час: 2020-02-17 15:00:06
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове