Консультація юриста: на що звернути увагу, погасивши кредит

Деталі

На Українському радіо. Херсон у рубриці «Консультація юриста» продовжується цикл передач, присвячених правам людей, які бажають взяти кредит або вже його отримали. У своїй авторській програмі  «Право знати» заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко  пояснює, на що звернути увагу при погашенні кредиту, як має бути оформлена довідка про погашення кредиту та чи може банк відмовити у отриманні вами такої довідки.  

Консультацію юристки можна завантажити/прослухати (МР3) або перейти далі по тексту.
Слухати Ефір від 31 серпня 2019 р.

Як, виплативши кредит, забути про нього назавжди?
 
Розрахувавшись з кредитом (кредит плюс відсотки), обов’язково наполягайте на отриманні від співробітника банку довідки про те, що ви повністю погасили кредит та довідку про закриття банківського рахунку.

Клієнт, повністю погасивши заборгованість перед банком, повинен звернутися до співробітника банку з проханням видати довідку про погашення кредиту:

  • обов’язково вимагайте від банкірів довідку з повними даними про себе і з перерахуванням ваших паспортних даних. Перевірте правильність написання ваших даних, щоб у подальшому не стояло питання про приналежність даного документа до вашої особи;
  • наполягайте, щоб у довідці було формулювання, що станом на день звернення за довідкою «на ваше ім’я  всі рахунки закриті». Адже якщо ви погасили кредит, а сам рахунок не закрили, то за обслуговування такого рахунку також зазвичай справляється плата, яка може накопичуватися роками, а потім вас поставлять перед фактом, що ви винні банку досить вагому суму. Рахунки неможливо закрити, якщо на них існує заборгованість, тому закриття рахунку свідчить по те, що у вас немає будь-якої заборгованості перед банком; 
  • вимагайте довідку з відбитком мокрої печатки та підписом начальника відділення банку; 
  • відмовити у отриманні вами такої довідки у банку не мають права.
    Вимагайте довідку до останнього, телефонуйте на гарячу лінію. Ви обов’язково повинні себе захистити офіційним документом.

У наступній програмі, яка вийде в ефір 7 вересня, Олена Іпатенко розкаже, що робити боржникам банків, які збанкрутували.

Якщо виникли правові питання – телефонуйте до Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України), де можна отримати наступну інформацію:

  • контакти та зв'язок з усіма центрами з надання БВПД та бюро правової допомоги;
  • консультування з питань надання безоплатної правової допомоги;
  • інформування про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини;
  • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань.

Також ви можете звернутися до місцевих центрів з надання БВПД у Херсонській області або підпорядкованих їм бюро правової допомоги.
Разом з тим корисну, а головне – актуальну інформацію у вигляді правових консультацій можна також знайти в базі правових консультацій WikiLegalAid, яка працює за принципом Вікіпедії, є безкоштовною і у вільному доступі в мережі Інтернет або на офіційному веб-сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області.

 

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1970112
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1512
2376
1512
1908623
49157
77795
1970112

Ваш IP: 172.69.63.60
Час: 2020-02-17 14:00:08
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове