Херсон: представники безоплатної правової допомоги провели перший тематичний урок у межах проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»

Деталі

Тематичний урок «Я маю право!» пройшов сьогодні в Херсонському вищому професійному училищі сервісу та дизайну. Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова привітали учнів I та II курсів із початком навчального року та розповіли про гарантовані державою права, їх реалізацію та захист в разі порушення.


Враховуючи, що присутнім не виповнилося ще 18 років, запропонована тема викликала зацікавленість. Тож підлітки разом з Оленою Іпатенко з´ясували, які права дитини існують і в якому документі закріплені, виокремивши основні з них, а саме: право на життя, право на піклування і турботу, право на освіту, право на відпочинок і розваги, право на захист від образ та принижень, право виражати свої погляди та інші права відповідно до Конвенції ООН про права дитини.

Олена Іпатенко пояснила, що Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому переліку прав дитини. Вона була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 р. і підтримана 191 країною. Україна ратифікувала цей документ у 1991 році. 
Учні дізналися, що означає ратифікація та як держава контролює дотримання прав дітей, що текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років і що це угода між країнами, у якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. 
«Вона містить 54 статті. У них ви знайдете 40 прав, які має дитина. Найголовніші права, які виділяє Конвенція, такі: усі діти мають право на життя разом зі своїми батьками, їхнє постійне піклування і турботу. І головне - усі діти рівні у своїх правах!», - резюмувала Олена Вікторівна
 
«Конвенція ООН про права дитини - це ваші права, - підкреслила, звертаючись до аудиторії, Лариса Аболончикова. - Ви можете не думати про них та не використовувати їх щодня, але маєте знати, що вони існують і гарантовані вам державою».
І в продовження теми розповіла про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», в межах якого по всій Україні проводяться тематичні уроки для дітей та молоді, та ініціативи Міністерства юстиції в цьому напрямку.

Відповідаючи на запитання, Олена Іпатенко торкнулась й теми торгівлі людьми, яка не оминула уваги майбутніх робітників служби побуту. Тож учні дізналися про ризики нелегального працевлаштування за кордоном та як перевірити фірму, яка займається працевлаштуванням наших громадян.

Зацікавила аудиторію й інформація, яку виклала Олена Іпатенко стосовно  роботи довідково-інформаційної платформи правових консультацій WikiLegalAid, яка є у вільному доступі, працює за принципом Вікіпедії і де міститься 1400 правових консультацій.

На завершення зустрічі представники безоплатної правової допомоги вручили присутнім буклети «Твої права – твій надійний захист» та розказали про можливість отримати безкоштовну консультацію з правових питань, зателефонувавши до Єдиного контакт-центру системи БПД або Національну дитячу гарячу лінію:

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1970222
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1622
2376
1622
1908623
49267
77795
1970222

Ваш IP: 172.69.62.179
Час: 2020-02-17 14:04:46
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове