Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості: у Херсоні презентували систему БПД

Деталі

Як скористатися безоплатною правовою допомогою, хто найчастіше звертається до юристів, яким чином здійснюється захист прав та інтересів представників соціально незахищених і вразливих категорій на  Херсонщині – розказали фахівці системи БПД на пресконференції, яка 19 вересня пройшла в Регіональному центрі з надання БВПД. На конкретних прикладах вони пояснили медійникам та гостям принципи своєї роботи.

«Ми всі прагнемо жити в демократичній та процвітаючій країні, де верховенство права і відчуття справедливості дуже важливе для громадян. Адже справедливість - один із основоположних принципів правової держави, який реалізується як у законодавчій, так і в правозастосовчій діяльності», - зазначила директорка Регіонального центру з надання БВПД Марина Єлисєєва

Презентуючи систему безоплатної правової допомоги як інструмент соціальної справедливості, Марина Ігорівна відзначила, що держава через систему БПД здійснює в першу чергу правову підтримку та захист незахищених верств населення – пенсіонерів, осіб з інвалідністю, багатодітних сімей, дітей, ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від насильства та інших вразливих категорій.

«Якщо говорити про Херсонщину, то за минулий рік і І півріччя 2019 року до наших центрів і бюро звернулося 30 тис. 434 особи, більшість із яких потребувала правових консультацій та роз’яснень законодавства», - навела статистичні дані спікерка. 

Вона підкреслила, що серед клієнтів, яким було надано БВПД, найбільше позитивних рішень було прийнято по малозабезпеченим особам (71%), особам з інвалідністю (12%), ветеранам війни (6%), внутрішньо переміщеним особам (8%) та дітям, позбавленим батьківського піклування (1%).

Окрім того, присутні разом з Мариною Ігорівною здійснили невеличкий екскурс в історію створення і розбудови системи БПД:
«Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено в Конституції України 1996 року, але механізму реалізації цього права не існувало аж до прийняття у 2011 року Закону України «Про безоплатну правову допомогу». У 2012 році був утворений Координаційний центр з надання правової допомоги, через рік – регіональні центри. Це дало змогу особам, до яких застосовано адміністративне затримання та адміністративний арешт, реалізувати своє право на безкоштовну правову  допомогу. Особи, засуджені до позбавлення волі, таке право отримали у 2014-му. Наступного року запрацював Єдиний контакт-центр, який цілодобово приймає дзвінки. У січні 2017-го право на вторинну правову допомогу здобули внутрішньо переміщені особи та учасники бойових дій, а через рік –  діти та постраждалі від домашнього насильства і насильства за ознакою статі.

У грудні 2018-го відкрито платформу правових консультацій «WikiLegalAid» і завершилося створення мережі правових клубів «PRAVOKATOR», який є інформаційним майданчиком для підвищення кваліфікації та освіти. У січні нинішнього року в деяких регіонах України запущено пілотний проєкт з відновного правосуддя для неповнолітніх».

Докладніше – у презентації «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості».

Необхідно сказати,  що з 10 по 12 вересня у столиці проходила перша Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги, яка зібрала провідних експертів та представників систем БПД України, Канади, Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів, Шотландії та Латвії, а також громадських активістів, правозахисників та міжнародних партнерів.

На Київській конференції побував й наш колега - начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Максим Магда, який  поділився враженнями і розказав про правові інновації та кращі міжнародні практики. 

На глибоке переконання Максима Анатолійовича, з безоплатної правової допомоги починається розбудова України саме як правової держави. «І наше завдання, - наголосив спікер, - сприяти подальшому її розвитку, аби вона максимально відповідала потребам сьогодення».

Гостей приємно здивувало,  що створена в Україні система БПД – одна з найбільш розгалужених і прогресивних у світі. Наразі в Україні діє понад 550 точок доступу до безоплатної правової допомоги, і вона визнана міжнародною спільнотою та громадянським суспільством.

Яким чином здійснюється захист прав та інтересів представників соціально незахищених і вразливих категорій у Херсоні, розповів  директор Херсонського місцевого центру з надання БВПД Денис Милокостий.

Він пояснив, що право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто захист, представництво в суді, складання процесуальних документів, мають не тільки соціально вразливі та незахищені громадяни, а й інші особи, визначені законом.

Первинну правову допомогу – а це юридичні консультації, роз´яснення - отримати може будь-хто.

Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання БПД Голопристанського місцевого центру Вікторія Комаренко, яка представляла інтереси постраждалих від домашнього насильства клієнток у суді, розказала про свій позитивний досвід: «У моїй практиці є вже декілька справ, коли звертаються до центру постраждалі від домашнього насильства.

Остання справа, наприклад, стосується сім´ї, у якій чоловік п´ять років фізично і морально знущався над своєю дружиною та її матір´ю. Жінка через зневіру нікуди не зверталася. Лише після кількох місяців умовлянь, вона офіційно звернулася за допомогою…».

Більш детально – у сюжеті кореспондентів телеканалу «Скіфія».Херсон.

Переглянути сюжет, який транслювався у вечірніх випусках новин, можна за посиланням.


Поділився своєю історією і клієнт Каховського місцевого центру з надання БВПД, учасник бойових дій Віктор Володимирович Лозинський, який, щоправда, не зміг приїхати на захід.
Докладніше – відео-розповідь клієнта за посиланням.

Не залишили байдужими учасників зустрічі й інші відеоролики з життєвими історіями українців, що створені за підтримки українсько-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Завершилась пресконференція емоційними виступами працівників, які чи не щодня відновлюють справедливість і стоять на захисті прав соціально незахищених мешканців Херсонщини.

Довідково. Проєкт «Доступна та якісна правова допомога в Україні» реалізовувався протягом 2014-2019 років за підтримки Канадського бюро міжнародної освіти і сприяв покращенню рівного доступу до правосуддя для населення України, насамперед представників вразливих груп, шляхом підтримки впровадження та розвитку ефективної системи безоплатної правової допомоги, яка б відповідала потребам людей, підвищення рівня обізнаності населення щодо їхніх прав.

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1987463
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1838
2244
1838
1926468
66508
77795
1987463

Ваш IP: 172.69.63.200
Час: 2020-02-24 15:57:59
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове