Інтереси клієнта як відповідача за позовом страхової компанії про стягнення збитків в порядку регресу були захищені

Деталі

До Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин З., який виступав відповідачем у цивільній справі за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу.

Суть справи полягала в наступному: 16.09.2015 в м.Херсоні відбулася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля, що належить громадянину З., з іншим транспортним засобом - автомобілем «Хюндай Акцент». Внаслідок ДТП автомобіль «Хюндай Акцент» отримав пошкодження.  
Обидва транспорті засоби були застраховані: «Хюндай Акцент» – у ПАТ «Страхова компанія «Інго Україна» (поліс КАСКО), а автомобіль, що належить клієнтові Херсонського місцевого центру – у ТДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант».  
 
ПАТ «Страхова компанія «Інго Україна» здійснило власникові автомобіля «Хюндай Акцент» страхову виплату на відновлення транспортного засобу та повідомило страхову компанію громадянина З. про настання страхового випадку та необхідність відшкодування коштів, на що страхова компанія погодилася та виплату в сумі 16 197 грн. 51 коп. здійснила.
 
У подальшому справа стосовно притягнення громадянина З. до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення,  передбаченого ст. 124 КУпАП закрита судом, у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, протягом яких на особу може бути накладено адміністративне стягнення. Товариство з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» звернулося до суду з позовом про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу, через порушення громадянином З. порядку повідомлення про настання страхового випадку.
 
Херсонський місцевий центр згідно з дорученням №646-Д від 13.07.2017 для надання клієнтові безоплатної вторинної правової допомоги призначив адвоката Сергія Іванова, який в судовому засіданні заперечив проти заявлених позовних вимог та просив у задоволенні позову відмовити через необґрунтованість.
 
Рішенням Білозерського районного суду Херсонської області по справі №648/1417/17 від 22.05.2019 в задоволенні позову відмовлено за наступних причин: Товариство з додатковою відповідальністю Страхова компанія «Альфа-Гарант» реалізувало своє право як страховика щодо перевірки обставин ДТП, а сам по собі факт неповідомлення відповідачем страховику про настання страхового випадку не може бути покладений в основу ухвалення рішення, яке в своїй основі мусить базуватись на загальних положеннях про відшкодування збитків у позадоговірних зобов`язаннях, адже регресні зобов`язання входять до групи позадоговірних, тому спори з них мають вирішуватись у загальному порядку відшкодування збитків.
 
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1987513
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1888
2244
1888
1926468
66558
77795
1987513

Ваш IP: 172.69.62.173
Час: 2020-02-24 16:17:20
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове