Захист дітей – найвідповідальніша місія системи БПД

Деталі

Про булінг у шкільному середовищі та систему БПД, яка захищає права дітей, говорили фахівчині Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко та Лариса Аболончикова під час тематичного уроку, який вони провели для учнів 5 класу ЗОШ №15.

Заступниця директора Олена Іпатенко виступила з презентацією «Булінг у шкільному середовищі» і на конкретних прикладах пояснила, що таке булінг, його види  та складові.
Більш детально - у презентації Олени Іпатенко.

Діти активно долучилися до розмови, наводили приклади фактів цькування, про які дізналися від друзів або зі ЗМІ.
Деякі з дітей поділилися тим, що самі були свідками та постраждалими, але вчасно відреагували та звернулися по допомогу.

Найголовніше, що засвоїли та усвідомили школярі в ході уроку, що булінг – це ганебне явище і що дуже небезпечно замовчувати факти знущань.

Окрему увагу Олена Вікторівна приділила питанню відповідальності за вчинення булінгу. Так,  Кодекс України про адміністративні правопорушення (стаття 173-4)  передбачає адміністративну відповідальність. Вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн.  або громадськими роботами від 20 до 40 год.
 
Знущання, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 40 до 60 год.
У разі цькування неповнолітнім від 14 до 16 років нести відповідальність доведеться їхнім батькам або особам, що їх заміняють.
 
Окрім того, передбачена відповідальність не лише за цькування, а й за приховування фактів цькування. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки булінгу серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн. або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % зарплати.
 
damoneЯк система безоплатної правової допомоги стоїть на захисті прав та інтересів дітей, як звернутися до центрів з надання БВПД або зателефонувати на гарячу лінію розказала начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова.  

Також вона запропонувала виконати веселі вправи та допомогти Юстимчику та Юстинці, а також котику Ямпику обрати правильний шлях.
А на згадку про такий незвичний урок усі діти отримали буклети «Твої права – твій надійний захист» та паспорта прав дитини.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1987455
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1830
2244
1830
1926468
66500
77795
1987455

Ваш IP: 172.69.63.192
Час: 2020-02-24 15:53:46
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове