У Регіональному центрі з надання БВПД у Херсонській області пройшов День відкритих дверей

Деталі

21 жовтня Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області гостинно відчинив двері для студентів –правників 2 курсу Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу. Здобувачі освіти дізналися,  шо таке безоплатна правова допомога, які її види, хто та яким чином може отримати первинну та вторинну правову допомогу. Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню проблем булінгу та домашнього насильства.

 

Директорка Регіонального центру Марина Єлисєєва, привітавши студентів, розказала про завдання, місію та цінності системи БПД. Вона пояснила, що Регіональний центр надає допомогу у кримінальному процесі затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим до покарання, пов’язаного з позбавленням волі (у виді захисту), а також у справах про адміністративні правопорушення особам, щодо яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт. Підставою для надання такої допомоги є повідомлення правоохоронного органу або затриманої особи чи її родичів, постанова слідчого, ухвала суду або заява засудженого.

Заступниця директора Олена Іпатенко, презентуючи систему БПД, розповіла студентам про становлення та розвиток безоплатної правової допомоги у світі та Україні, акцентувала на особливостях роботи Регіонального центру, місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги Херсонщини. Здобувачі освіти дізналися про первинну та вторинну правову допомогу, хто та яким чином може її отримати.

Завантажити презентацію "Безоплатна правова допомога" можно за посиланням.

Зацікавило студентів і питання отримання БВПД дітьми, оскільки більшість присутніх на заході здобувачів освіти є - неповнолітні. З огляду на це Олена Вікторівна пояснила: «Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено, що усі без винятку діти мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають фахівці-юристи місцевих центрів з надання БВПД або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами.  Для отримання такої допомоги разом з дитиною до місцевого центру повинен звернутися її законний представник».
 
Далі Марина Єлисєєва та Олена Іпатенко відповіли на численні питання студентів щодо особливостей надання БВПД окремим категоріям громадян.
 
У другій частині зустрічі керівниці Регіонального центру детально зупинилися на болючих для українського соціуму проблемах -  булінгу у освітньому процесі та домашньому насильстві.

«Булінг – ганебне та недопустиме явище у суспільстві. Тому ми всі разом повинні докладати зусиль для запобігання та протидії цькуванню» - зазначила Марина Ігорівна.

БуллингPPTX cover

Олена Іпатенко виступила з презентацією «Булінг у шкільному середовищі» і на конкретних прикладах пояснила, що таке булінг, його види  та складові. Окрему увагу фахівчиня приділила питанню відповідальності за вчинення булінгу. Так,   Кодекс України про адміністративні правопорушення (стаття 173-4)  передбачає адміністративну відповідальність.
Більш детально у презентації, яку можна завантажити за посиланням.

Також корисною для студентів  була й інформація щодо можливості отримати кваліфіковану та якісну безоплатну правову допомогу різними способами:

  • зателефонувати до Єдиного контакт-центру: 0 800 213 103;
  • особисто звернутися до найближчого місцевого центру з надання БВПД або бюро правової допомоги;
  • отримати правову допомогу у дистанційному пункті доступу (адреси та графіки роботи можна знайти на офіційному веб-сайті Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області). 

Жвавий інтерес викликала у студентів можливість отримати юридичну консультацію самостійно та миттєво (онлайн), скориславшись довідково-інформаційною платформою правових консультацій «WikiLegalAid»

На згадку про цікавий і змістовний захід студенти отримали багато цікавої та корисної інформації, приємні враження, буклети «Твої права – твій надійний захист», плакати «СтопБулінг» і спільне фото.

 

 

Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.

   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1727795
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
1556
2617
4173
1664334
49553
88743
1727795

Ваш IP: 173.245.54.60
Час: 2019-11-19 16:08:56
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове