Презентації, консультування, перегляд роликів: у Херсоні для осіб з інвалідністю пройшов правопросвітницький захід

Деталі

«Безоплатна правова допомога на захисті ваших прав» - під такою назвою для осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в Херсонському міському центрі зайнятості,  пройшов правопросвітницький захід, який провели фахівчині Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та Лариса Аболончикова. 

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко виступила з презентацією системи БПД та детально пояснила, як можна вирішити юридичні питання, отримати правову допомогу, консультацію, звернувшись до місцевих центрів та бюро правової допомоги.

Присутні дізнались, що безоплатна правова допомога включає в себе первинну (надання консультацій, роз´яснень, складання документів непроцесуального характеру) та вторинну правову допомогу (представництво інтересів особи в суді, захист, складання процесуальних документів).

Якщо на первинну правову допомогу мають право всі без виключення громадяни України, у тому числі особи без громадянства та біженці, то вторинну правову допомогу можуть отримати тільки представники окремих категорій громадян.

Особи з інвалідністю як раз мають право на даний вид послуг.

Про те, як представники цієї категорії громадян захищають свої права, учасники зустрічі переконалися, переглянувши соціальні ролики, які були створені за підтримки українсько-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні». 

Після перегляду виникло багато запитань, і Олена Іпатенко проконсультувала всіх бажаючих. Зокрема, розглянули окремі питання трудового права, дослідили проблему безкоштовного проїзду в громадському транспорті, торкнулися проблеми доступності, яка в Херсоні вирішується, але досить повільно. Учасників зустрічі також цікавили питання пенсійного та соціального забезпечення, спадкового і сімейного права.

Привернула увагу й презентація загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», яку зробила начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова
Вона ознайомила учасників заходу з інформаційними кампаніями проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» - «Відповідальне батьківство», «Чужих дітей не буває», «Муніципальна няня» тощо.

Аудиторію також зацікавила кампанія «Чесна платіжка»: присутні отримали корисну інформацію і з´ясували, що за допомогою онлайн-калькулятора послуг, який розміщений на сайті Міністерства юстиції України, можна самостійно вирахувати, скільки треба сплатити за тепло і гарячу воду.  Водночас спікер  акцентувала увагу, що громадяни можуть звернутися з цього та інших питань до юристів системи БПД.

Немаловажним для аудиторії було повідомлення про базу правових консультацій WikiLegalAid – довідково-інформаційну платформу правових консультацій, яка працює за принципом Вікіпедії, є безкоштовною і містить понад 1500 правових консультацій.


За словами учасників зустрічі, захід викликав у них інтерес і наданими рекомендаціями та порадами вони, безумовно, скористаються вже найближчим часом.  Допоможуть у вирішенні нагальних проблем й друковані матеріали, які представниці Регіонального центру вручили кожному учаснику заходу.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко виступила з презентацією системи БПД та детально пояснила, як можна вирішити юридичні питання, отримати правову допомогу, консультацію, звернувшись до місцевих центрів та бюро правової допомоги.
Присутні дізнались, що безоплатна правова допомога включає в себе первинну (надання консультацій, роз´яснень, складання документів непроцесуального характеру) та вторинну правову допомогу (представництво інтересів особи в суді, захист, складання процесуальних документів). Якщо на первинну правову допомогу мають право всі без виключення громадяни України, у тому числі особи без громадянства та біженці, то вторинну правову допомогу можуть отримати тільки представники окремих категорій громадян. Особи з інвалідністю як раз мають право на даний вид послуг.
Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1969467
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
867
2376
867
1908623
48512
77795
1969467

Ваш IP: 172.69.63.48
Час: 2020-02-17 08:29:58
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове