Діалог об´єднав майбутніх юристів

Деталі

7 листопада на базі Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ відбулась зустріч у форматі відкритого діалогу.  До студентів III курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність» завітали заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Лариса Аболончикова.

Захід відкрила професор кафедри адміністративного права та адміністративного процесу, доктор педагогічних наук Юлія Кузьменко, наголосивши на важливості спілкування студентів з юристами різних сфер діяльності.  
Урок складався з трьох блоків: презентація системи БПД, актуальні питання фінансового права; захист прав постраждалих осіб від домашнього  насильства.
 
Маючи десятирічний досвід роботи у правоохоронних органах, Олена Іпатенко поділилась спогадами, відразу залучившись підтримкою аудиторії.  

Наголошуючи на важливості системи БПД для пересічних громадян, розповіла, як до відкриття центрів з надання БВПД правоохоронцям доводилось самим знаходити адвокатів, домовлятися з ними, навіть оплачувати їх послуги. Зараз ситуація кардинально змінилася - усі затримані, підозрювані, обвинувачені та засуджені до покарання, пов’язаного з позбавленням волі, мають право за рахунок держави отримати адвоката.

З огляду на це у молоді виникло багато запитань:

  • Як швидко прибуває адвокат до підзахисного?
  • На яких підставах здійснюється затримання?
  • Який порядок інформування Регіонального центру з надання БВПД про затримання осіб? 
  • Як проходить консультування громадян?
  • Якщо юрист зразу не може надати відповідь, він сам телефонує клієнту?
  • Чи можуть студенти розраховувати на безкоштовну вторинну правову допомогу?  

Необхідно сказати, що такий формат організатори обрали не випадково, адже  діалог заохочує учасників висловлюватись і спонукає слухати, сприяє уточненню власної позиції. Тобто навчає думати, розв'язувати проблеми, шукати рішення разом.

Разом шукали рішення й обговорюючи актуальні питання фінансового права, а саме правові аспекти отримання та погашення кредитів: які наслідки матиме позика «швидкі гроші»; чи можуть банки переуступити борги третім особам; отримання боргу у спадок; для чого був прийнятий Кодекс України з процедур банкрутства; чи можна фізичній особі оголосити себе банкрутом і які проблеми у такий спосіб вирішити. 

На конкретних прикладах, які наводили студенти, розібрали також ситуацію щодо незаконних дій так званих «чорних» колекторів; як захистити майно від колекторів; що робити, якщо вас записали поручителем тощо. 

Спілкуючись з Оленою Іпатенко, студенти з´ясували, що «швидкі гроші – це швидкі проблеми»; без вмотивованого рішення суду ніхто не може вламуватися до вашої оселі; обшук може проводитися виключно в рамках кримінального провадження; якщо до вас прийшли з обшуком - ви маєте право на правову допомогу, тобто запросити свого адвоката і тільки тоді проводяться слідчі дії.

До яких проблем треба бути готовими поліцейським під час документування фактів домашнього насильства та як захистити свої права постраждалим від нього – цим питанням також приділила увагу представниця системи БПД. 

Олена Вікторівна пояснила, які заходи може містити терміновий заборонний припис та чому надаються пріоритети під час його винесення, як діяти представникам поліції, якщо кривдник відмовляється добровільно залишити місце проживання постраждалої особи: «Закон про домашнє насильство надає пріоритет безпеці постраждалої особи, незважаючи навіть на майнові права осіб на житло. Тому ч. 3 ст. 25 передбачена можливість винесення термінового заборонного припису стосовно житлового приміщення, яке належить винятково кривднику, за умови, що таке житло є місцем спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника. При цьому поліція наділяється повноваженням виселити кривдника з такого приміщення, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити». 

Молодь активно долучилася до дискусії, ставила багато практичних питань, а частина студентів - отримали індивідуальні правові консультації з питань фінансового права.

Разом з тим майбутніх правників зацікавила можливість отримати юридичну консультацію онлайн: Олена Іпатенко пояснила, як користуватися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «WikiLegalAid», зазначивши, що дана інформація знадобиться при написанні курсових робіт або підготовки до іспитів тощо.

Корисною для молоді була й інформація про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!» та такий напрямок, як податкова знижка на навчання.

Підводячи підсумки роботи, необхідно сказати, що справжній діалог об'єднує людей, створює простір для спілкування і сприяє порозумінню, у чому, власне, переконалися і студенти, і викладачі.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко виступила з презентацією системи БПД та детально пояснила, як можна вирішити юридичні питання, отримати правову допомогу, консультацію, звернувшись до місцевих центрів та бюро правової допомоги.
Присутні дізнались, що безоплатна правова допомога включає в себе первинну (надання консультацій, роз´яснень, складання документів непроцесуального характеру) та вторинну правову допомогу (представництво інтересів особи в суді, захист, складання процесуальних документів). Якщо на первинну правову допомогу мають право всі без виключення громадяни України, у тому числі особи без громадянства та біженці, то вторинну правову допомогу можуть отримати тільки представники окремих категорій громадян. Особи з інвалідністю як раз мають право на даний вид послуг.
Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1782429
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
467
2104
2571
1721440
21162
83025
1782429

Ваш IP: 172.69.63.20
Час: 2019-12-10 05:14:59
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове