Цікаві правопросвітницькі заходи пройшли на базі Чорнобаївської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату

Деталі

Дві інтерактивні лекції: «Закон на варті захисту прав дитини» та «Захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» підготували для учнів  Чорнобаївської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату спеціаліст Херсонського місцевого центру, адвокат Володимир Куценко спільно з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Оксаною Тропіною.

Так, учням 1-4 класів правники розповіли про обсяг прав, свобод та обов’язків людини, громадянина та зокрема дітей, розповіли про нормативно-правові акти, якими вони закріплені, та про способи захисту порушених прав.

Конкретні ситуації шкільного та повсякденного життя, які так чи інакше призводять до порушення одними особами прав інших осіб, Володимир Куценко запропонував у формі рольової гри. Також розглянули шляхи їх подолання в законний спосіб. 
Окремо учасники дослідили питання шкільного булінгу, причини його виникнення та шляхи подолання конфліктів в учнівському колективі, зокрема – своєчасне інформування педагогів про наявність конфліктних ситуацій.
Окрім того, учні дізналися про діяльність Херсонського місцевого центру та про державні гарантії у сфері захисту прав дітей, зокрема про визначений законодавством обов’язок держави забезпечити безоплатну правову допомогу інтересів дитини в суді та інших органах.

На лекції для учнів 9-11 класів говорили про захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Організатори  роз’яснили аудиторії вимоги законодавства щодо обставин, які мають існувати для визнання дитини дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, порядок визнання та соціальні гарантії та пільги держави для таких дітей.

Володимир Куценко презентував учням систему безоплатної правової допомоги, розповів про гарантоване державою право на отримання безоплатної правової допомоги у працівників системи та повідомив, що всі без винятку діти є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто захист, представництво інтересів у суді, складання процесуальних документів. 

По завершенні правопросвітницьких заходів, усі учні та педагогічний колектив отримали інформаційні буклети із зазначенням контактів Херсонського місцевого центру та підпорядкованих бюро правової допомоги.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко виступила з презентацією системи БПД та детально пояснила, як можна вирішити юридичні питання, отримати правову допомогу, консультацію, звернувшись до місцевих центрів та бюро правової допомоги.
Присутні дізнались, що безоплатна правова допомога включає в себе первинну (надання консультацій, роз´яснень, складання документів непроцесуального характеру) та вторинну правову допомогу (представництво інтересів особи в суді, захист, складання процесуальних документів). Якщо на первинну правову допомогу мають право всі без виключення громадяни України, у тому числі особи без громадянства та біженці, то вторинну правову допомогу можуть отримати тільки представники окремих категорій громадян. Особи з інвалідністю як раз мають право на даний вид послуг.
Варто відзначити, що гості провели ще й профорієнтаційну роботу, адже III курс - випускний, і до отримання диплома бакалавра за спеціальністю  «Правоохоронна діяльність» залишилися лічені дні. Тому наші колеги, наскільки дозволяв час, розказали про місію і завдання системи БПД та запросили майбутніх юристів до Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, де на початку травня відбудеться День відкритих дверей.
   
   
kc
   
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
   
algorytm zvernenya zasudzhenogo
   
algorumy
   
Stop reider
   
Wiki banner
   
ATO
   
дист точки доступу
   
peremishcheni
   
Infografika
   
Digest new
   

Адвокатам  

Advocats
   

Заходи  

1pracia

   

Кількість переглядів сайту  

1892740
Сьогодні
Учора
Цього тижня
Минулого тижня
У цьому місяці
Минулого місяця
Усього
2079
2766
2079
1829764
49580
81893
1892740

Ваш IP: 172.68.65.205
Час: 2020-01-20 16:51:24
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове